Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Slovinsko

Irving odmítá očkování a Nets došla trpělivost, nesmí s nimi ani trénovat

Basketbalová hvězda si nezahraje. Kyrie Irving vytrvale odmítá očkování proti koronaviru a vedení jeho klubu Brooklyn Nets se rozhodlo, že Irving nebude hrát ani trénovat s ostatními, dokud nebude možné, aby byl součástí mužstva bez jakýchkoliv omezení. Zástupci klubu tak ukončili spekulace, že by Irving mohl hrát jen venkovní zápasy.

Kyrie Irving
zdroj: ČTK/AP autor: v

Podle pravidel města New York musí být všichni sportovci i návštěvníci veřejných shromáždění v uzavřených prostorách plně naočkovaní proti koronaviru. Irving ale vakcínu dlouhodobě odmítá.

"Momentálně toto rozhodnutí omezuje jeho schopnost být plnohodnotným členem týmu a my neumožníme žádnému členovi našeho týmu účast jen na částečný úvazek," prohlásil generální manažer Nets Sean Marks.

Minulý týden se přitom zdálo možné, že Irving bude smět s týmem trénovat a hrát pak na hřištích soupeřů. Podle vyjádření newyorské radnice je totiž tréninkové centrum Nets v Brooklynu považováno za soukromou kancelářskou budovu a městské nařízení o povinném očkování v ní neplatí. Na domácí zápasy by ale stále nesměl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články