Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Indiana zvládla první semifinále proti šampionům z Miami skvěle

Indianapolis (USA) - Basketbalisté Indiany porazili v prvním finále Východní konference play-off NBA obhájce titulu z minulých dvou sezon Miami 107:96. Pacers vstoupili do utkání šňůrou 7:0 a v celém zápase ani jednou neprohrávali. Potvrdili trend ze základní části, kdy ve čtyřech vzájemných střetnutích pokaždé zvítězil domácí tým. Všichni hráči základní pětky Indiany nastříleli 15 a více bodů.

Indiana - Miami
zdroj: ČTK/ZUMA

"Hráli jsme se spoustou energie a dělili se o míč. Miami je zkušené a už v takové pozici bylo, takže do příštího utkání musíme jít se stejnou vervou jako dnes," řekl po utkání Paul George, jenž k výhře přispěl 24 body. "Tenhle souboj nás baví. Na tohle jsme čekali celý rok," dodal. David West s Royem Hibbertem přidali po 19 bodech.

Indianě se povedlo vyhrát zahajovací duel série v letošním play-off poprvé. "Je to dobrý start, ale to je tak všechno. V druhém zápase musíme čekat velký boj," uvedl trenér Frank Vogel.

Miami vedl s 27 body Dwyane Wade, 25 bodů a 10 doskoků nasbíral LeBron James. Náhradník Chris Andersen stihl dát 14 bodů za 19 minut na hřišti. Hráči Heat stříleli pouze 15 trestných hodů (proměnili 10), domácí měli bilanci 37/29.

Od příchodu LeBrona Jamese a Chrise Boshe do týmu v roce 2010 Miami teprve popáté prohrálo první zápas v sérii play-off. Ve všech čtyřech předchozích případech nakonec dokázalo v sérii zvítězit. "První zápas zvládli, my to v druhém napravíme," řekl James. (VIDEO)

Výsledek finále Východní konference - 1. zápas:

Indiana - Miami 107:96 (stav série 1:0).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy