Touchdown

Indiana zvítězila i poosmé, Západu kraluje San Antonio

New York - Basketbalisté Indiany zůstávají jediným týmem v NBA, který v nové sezoně ještě neprohrál. V pondělí Pacers doma zdolali Memphis 95:79 a uspěli i v osmém utkání za sebou. Formu si drží také hráči San Antonia, kteří porazili Philadelphii 109:85 a se sedmi vítězstvími kralují Západní konferenci.

Utkání Indiana - Memphis
zdroj: AP autor: Michael Conroy

Grizzlies z Memphisu se na hřišti Indiany drželi do třetí čtvrtiny. Na jejím konci se ale devíti body v řadě chytil Paul George, který v úvodu poslední části přidal dalších šest bodů, čímž definitivně sebral hostům naději na úspěch. George celkem nastřílel 23 bodů. Skvěle zahrál i rozehrávač Indiany Lance Stephenson, jenž si připsal první triple-double v kariéře za 13 bodů, 12 asistencí a 11 doskoků.

San Antonio vedlo ve Philadelphii po první čtvrtině 31:13 a v poklidu si došlo pro páté vítězství v řadě. Spurs nezastavila ani absence Tima Duncana, který odpočíval kvůli náročnému programu. "Opravdu mě potěšilo naše úsilí a soustředění. Byl to náš pátý zápas v sedmi dnech," poznamenal trenér vítězů Gregg Popovich.

Až po druhém prodloužení zvítězil Houston nad Torontem 110:104. Vynikající výkon podal houstonský rozehrávač Jeremy Lin, který nastřílel 31 bodů, přestože bojoval s příznaky chřipky. V dresu Toronta si Rudy Gay připsal 29 bodů, trefil přitom pouze jedenáct ze 37 střel z pole. "Měli jsme o 30 pokusů víc než soupeř. Kolikrát jste něco takového viděli? Jen se musíme trefovat," konstatoval po utkání trenér hostů Dwane Casey.

Los Angeles Clippers uhájili výhru 109:107 nad Minnesotou. Timberwolves měli k dispozici poslední útok zápasu, ale ani natřikrát se jim nepodařilo skórovat. Neuspěl ani nejlepší střelec týmu Kevin Martin, autor 30 bodů. Pozice nejhoršího týmu ligy zůstává Utahu, který ani na osmý pokus nezvítězil. Tentokrát Jazzmani prohráli s Denverem 81:100.

Výsledky pondělních zápasů NBA:

Boston - Orlando 120:105, Charlotte - Atlanta 94:103, Chicago - Cleveland 96:81, Houston - Toronto 110:104 po prodl., Indiana - Memphis 95:79, LA Clippers - Minnesota 109:107, Philadelphia - San Antonio 85:109, Portland - Detroit 109:103, Utah - Denver 81:100.