Golf Time

Indiana si poradila s Detroitem a drží neporazitelnost

New York - Basketbalisté Indiany Pacers zvítězili v Detroitu 99:91 a po čtyřech zápasech zůstali jediným týmem v zámořské lize bez porážky. Svůj nejlepší střelecký výkon v sezoně předvedl LeBron James a Miami také díky jeho 35 bodům zvítězilo v Torontu 104:95. Hlavní hvězda obhájců titulu se stala pátým hráčem historie, který dokázal nastřílet deset a více bodů v 500 utkáních za sebou. V rozpačitém úvodu do sezony NBA pokračují New York Knicks, kteří na domácí palubovce podlehli Charlotte 97:102.

Indiana vyhrála první čtvrtinu v Detroitu 29:14, ale ve druhé části nastřílela pouze devět bodů. Ve druhé půli se však zlepšila v útoku i v obraně a poprvé od roku 2004 má zkraje sezony bilanci 4:0.

"Museli jsme se začít více dělit o míč, zklidnit hru a dát se do pohybu," okomentoval zlepšený výkon v ofenzivě ve druhé půli Chris Paul, který vedl Indianu s 31 body a deseti doskoky. Sedmi bloky pomohl uhájit vítězství pivot Roy Hibbert. V základní sestavě Pistons se poprvé objevil Brendon Jennings, který byl nejlepším střelcem domácích se 17 body.

Ani 32 bodů Carmela Anthonyho neodvrátilo třetí prohru ze čtyř zápasů New Yorku Knicks. Charlotte k výhře dovedl rozehrávač Kemba Walker s 25 body, Gerald Henderson přidal 18 bodů. Bobcats soupeře přehráli na doskoky 51:33. Knicks už v první čtvrtině přišli o Tysona Chandlera, který odstoupil se zraněním kolena.

Na premiérové vítězství stále čekají Utah a Denver. Čtvrtou prohru Utahu uštědřili Brooklyn Nets, kteří zvítězili 104:88. Denver prohrál zatím potřetí, když podlehl San Antoniu 94:102. Phoenix zvítězil 104:98 na půdě New Orleans a připsal si třetí výhru ze čtyř utkání stejně jako Dallas, který přehrál Los Angeles Lakers 123:104.

Výsledky NBA

Brooklyn - Utah 104:88, Dallas - LA Lakers 123:104, Denver - San Antonio 94:102, Detroit - Indiana 91:99, New Orleans - Phoenix 98:104, New York - Charlotte 97:102, Portland - Houston 101:116, Sacramento - Atlanta 100:105, Toronto - Miami 95:104.