I druhý vzájemný zápas s brněnským IMOSem skončil ve prospěch USK

Praha - Basketbalistky USK porazily brněnský IMOS přesvědčivě 83:70 a jejich neporažená série se tímto natáhla už na dvacet zápasů. IMOS předčily v letošní sezoně již podruhé. V dalších zápasech Valosun Brno zvítězil nad Hradcem Králové 74:57.

Hráčky IMOSu Brno
zdroj: isifa/MAFRA autor: Petr Topič

USK šel od počátku za vítězstvím a už před poločasovou přestávkou vedl o 19 bodů. Po třech čtvrtinách byl rozdíl o 24 bodů a USK mířil k ještě výraznějšímu triumfu než v říjnu na domácí Folimance (66:46). Tomu Brňanky zabránily v závěrečných 90 sekundách posledními osmi body zápasu. "Potěšilo mě, že v závěru naše hráčky z lavičky přehrály jejich základ a alespoň výsledek kosmeticky upravily," dodal brněnský trenér Jan Bobrovský.

Skóre uzavřela z trestných hodů brněnská rozehrávačka Veronika Vlková, jež dala celkem 12 bodů a posunula se před Janu Klečkovou na čtvrté místo historického pořadí ligových střelkyň. Na kontě má 5 334 bodů. "USK měl lepší úspěšnost střelby, padaly jim i trojky, zatímco nám se nedařilo. Zároveň také víc střídaly a mohly nás na hřišti víc presovat," uvedla s dvaceti body nejlepší střelkyně zápasu Alena Hanušová.

Jan Bobrovský, trenér IMOSu Brno:

"Hráli jsme zbytečně ustrašeně. Síla USK je samozřejmě velká a byl dnes lepším týmem. Mohlo to být ale vyrovnanější utkání."

IMOS prohrál podruhé za sebou a v tabulce mu o další bod odskočil i jeho předchozí přemožitel Valosun Brno, který zvítězil 74:57 nad Hradcem Králové. Brňanky zápas se čtvrtým celkem tabulky rozhodly ve třetí čtvrtině, v níž z čtyřbodového náskoku udělaly dvacetibodový. Lvicím už nepomohlo ani to, že poslední hrací období otevřely 13 body za sebou. Valosun vyhrál devátý z posledních deseti zápasů. Amber Spragueová k tomu přispěla 23 body, devíti doskoky a šesti asistencemi.

Trutnovu se povedla na palubovce VŠ Praha odveta za těsnou domácí prohru (87:89) z velmi nepovedeného úvodu sezony. Východočešky vyhrály 77:69 a ukončily třízápasovou vítěznou sérii soupeře.