Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Hruban přestřílel spoluhráče Obasohana a řekl: Párkrát jsme se pošťouchli, ale vše na přátelské vlně

Velká touha českých basketbalistů ukončit sérii čtyř porážek a úspěšně uzavřít kvalifikaci ME se v závěrečném duelu proti Belgii promítla do soustředěného výkonu od začátku až do konce. Při vítězství 91:86 pustili vítěze skupiny C do vedení jen dvakrát a v součtu na 53 sekund. Nejlepším střelcem utkání byl Vojtěch Hruban, který zaznamenal 24 bodů.

Vojtěch Hruban v obranné činnosti v utkání s Belgií
zdroj: imago sportfotodienst autor: Karolis Kavolelis

Za vítěznou kvalifikační tečku byl kapitán týmu rád. "Chtěli jsme skončit s lepším pocitem než pěti prohrami v řadě. To se povedlo a můžeme za to být rádi. Celá kvalifikace byla poznamenaná absencemi, zraněními nebo covidem. Nebylo to ideální. Hlavně to druhé okno. Tým byl hodně daleko soupiskově i výkonnostně od toho, jak ho lidé znají," přiznal Hruban.

"Doufám, že to chápou, protože probíhá generační výměna. Jádro nároďáku rozhodně nemládne. Potřebujeme mladé, kteří to potáhnou a trochu sejmou tíhu z ramen třicátníků. Myslím, že celkově jsme to zakončili se zvednutou hlavou. Na mladých bylo vidět, že to nejsou špatní basketbalisté a mohli by to hrát, ale chybí jim tempo, v jakém se hraje."

Je nám líto, video expirovalo.
Basketbalisté zdolali v kvalifikaci ME Belgii

V duelu s Belgií svedl spoustu soubojů se spoluhráčem z Nymburku Retinem Obasohanem. "Bránili jsme se v podstatě celou dobu. Párkrát jsme se pošťouchli, ale vše na přátelské vlně. On měl slušný zápas, já jsem hrál docela dobře, takže jsme se tak nějak střídali. To tomu dodalo nějakou zajímavou jiskru pro mě," zakončil Hruban.

Češi měli účast na evropském šampionátu, který se bude hrát od 1. do 18. září 2022 v Praze, Tbilisi, Miláně, Kolíně nad Rýnem a Berlíně, dopředu jistou. Belgičané postoupili v sobotu po výhře 88:65 nad Dánskem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy