TCL V Repre

Hradečtí basketbalisté jsou po 25 letech zpět v NBL

Královéhradečtí basketbalisté budou opět po 25 letech hrát nejvyšší domácí soutěž. V dramatické baráži o účast v NBL porazili v domácí odvetě Jindřichův Hradec 102:91 po prodloužení.

Utkání Jindřichův Hradec - Nymburk
zdroj: ČT sport

V normální hrací době domácí Královští sokoli vyhráli 84:81, protože ale páteční první duel na jihu Čech skončil tříbodovou výhrou soupeře (96:93), muselo se prodlužovat. Nastavenou pětiminutovku dosavadní účastník NBL nezvládl a po šesti sezonách ji opustí.

Královéhradecký tým stejně jako v prvním utkání vedl ve druhém poločase dvouciferným rozdílem, na konci třetí části to bylo až o 18 bodů (73:55). Soupeř se i tentokrát vzepřel a až na jediný bod manko zlikvidoval.

Prodloužení vzápětí zařídil košem už 1:50 minuty před koncem nejlepší střelec zápasu Charles Marquardt. Americký rozehrávač a autor 25 bodů byl také autorem jedné ze tří domácích trojek v prodloužení, kterými domácí soupeře zlomili.