Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Hráčky USK přehrály Tarbes o 20 bodů

Praha - Basketbalistky USK Praha porazily v Evropské lize doma druhý tým francouzské ligy Tarbes 78:58 a připsaly si čtvrtou výhru ze sedmi zápasů. Vítězstvím se udržely v horní části tabulky skupiny C právě před Tarbes, kterému oplatily těsnou porážku z prvního vzájemného duelu. Oba týmy měly před utkáním po třech výhrách, a tak právě dnešní zápas byl pro vývoj skupiny velmi důležitý. To si hráčky na obou stranách dobře uvědomovaly a zřejmě i proto byla první čtvrtina především ze strany USK hodně nervózní a plná chyb. Vysokoškolačky často neproměnily ani vyložené šance a po první části vedly jen o bod.

Ve druhé čtvrtině však předvedly parádní nástup a především zásluhou Američanek Delishy Miltonové-Jonesové a Lindsey Whalenové šňůrou 15:0 soupeřkám odskočily. Výsledkem bylo poločasové vedení o jedenáct bodů.

Pražanky náskok navyšovaly až na 18 bodů, přestože se dostaly do problémů s fauly a Miltonová-Jonesová s Vítečkovou velkou část druhé půle proseděly na lavičce se čtyřmi fauly. Skvěle je ale zastoupila Kateřina Elhotová, která dala 12 ze svých 18 bodů v druhém poločase. Vedení USK bylo do koncovky dostačující a nic na tom nezměnil ani závěrečný pokus Tarbes o nátlakovou obranu po celém hřišti.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy