Liga mistrů UEFA

Hráči Golden State vyrovnali v Brooklynu další rekord

New York - Rozjeté basketbalisty Golden State nezastavili ani Brooklyn Nets, kteří podlehli obhájcům titulu 98:114. Warriors tak vyhráli i dvaadvacáté utkání v sezoně a dvanáctý zápas na hřištích soupeřů, což je vyrovnaný rekord NBA.

Sport
zdroj: ČT4

Ostrostřelec Stephen Curry v úvodu utkání netradičně selhal u tří trestných hodů, pak se ale rozehrál k dalšímu skvělému výkonu. Ve třetí čtvrtině nastřílel 16 ze svých 28 bodů a pomohl odrazit tlak domácího týmu. Draymond Green přidal 22 bodů a Klay Thompson o bod méně.

Warriors napodobili New York ze sezony 1969/70, v níž Knicks také zvítězili v úvodních 12 venkovních utkáních. Tento rekord si tým okolo Curryho může uzmout pro sebe v úterý, kdy hraje v Indianě.

Memphis udolal Phoenix 95:93. O vítězství se postaral Jeff Green smečí půl sekundy před koncem. Suns se ještě po oddechovém času dostali ke střele, Eric Bledsoe však minul.

Sacramento vedlo nad Oklahomou dvě a půl minuty před koncem o šest bodů, zbylý úsek ale ovládli domácí Thunder 9:0 a mohli se radovat z vítězství 98:95. Poslední čtyři body zápasu obstaral Kevin Durant, který dal částečně zapomenout na svých deset ztrát v utkání. Jeho spoluhráč Russell Westbrook zaznamenal třetí triple double v sezoně za 19 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí.

Střelcem dne byl Wesley Matthews, který 36 body pomohl k výhře Dallasu nad Washingtonem 116:104. Matthews proměnil 10 trojek a v druhé půli podržel svůj tým 28 body. Wizards táhl s 28 body a 10 asistencemi rozehrávač John Wall, který však v závěru odstoupil se zraněným kolenem.

Výsledky:

Brooklyn - Golden State 98:114, Detroit - LA Lakers 111:91, Memphis - Phoenix 95:93, Oklahoma City - Sacramento 98:95, Washington - Dallas 104:116.