V šachu

Houston ukončil vítěznou sérii Miami, Oklahoma položila Philadelphii

Houston - Basketbalisté Houstonu porazili v zámořské NBA Miami Heat 106:103 a obhájci titulu připravili první porážku po osmi výhrách v řadě. Roli favorita naopak bez problémů potvrdila Oklahoma proti Philadelphii, lídra Zámořské konference vedli k drtivé výhře 125:92 Kevin Durant a Russell Westbrook.

Radost basketbalistů Houstonu
zdroj: ČTK/AP autor: Richard Carson

I když nejlepší střelec soutěže Durant už v poslední čtvrtině utkání mezi Philadelphií a Oklahomou nehrál, dostal se na 42 bodů. A Westbrookovi stačilo necelých 21 minut strávených na palubovce, aby nasbíral triple-double za 13 bodů, 14 asistencí a deset doskoků. V kratším časovém úseku to v historii dokázal jen Jim Tucker ze Syracuse v roce 1955, tehdy ho zvládl za 17 minut. (VIDEO)

Kanonýr Miami James po životním střeleckém výkonu z předchozího dne - 61 bodech do koše Charlotte - zůstal v zápase s Houstonem "jen" na 22 bodech. "Bojoval jsem s únavou v první půli, prostě to dneska nešlo," přiznal James. Rockets znovu potvrdili, že na svém hřišti se soupeři z Východní konference neprohrávají. V těchto soubojích už mají bilanci 13:0.

Celá základní pětka Rockets se dostala do dvouciferných čísel. Dwight Howard domácí vedl s 22 body a 16 doskoky, James Harden přidal o bod méně a 11 asistencí. Zato trojice ze základu Miami Shane Battier, Mario Chalmers a Chris Bosh nasbírala dohromady pouhých deset bodů. Po 24 bodech zaznamenali Dwyane Wade a Michael Beasley. (VIDEO)

Úspěšnou střelou v poslední vteřině utkání rozhodl Klay Thompson o výhře Golden State na palubovce Indiany 98:96, kterou Warriors dobyli poprvé od roku 2007. Thompson dal v poslední čtvrtině 16 ze svých 25 bodů a vítěznou střelu trefil 0,6 sekundy před koncem. Domácí ještě měli šanci na zvrat, ale Paul George z trojky neuspěl. George celkem nasbíral 26 bodů a 12 doskoků. (VIDEO)

Clippers zvítězili popáté v řadě, když porazili Phoenix 104:96, zato druhý klub z Los Angeles Lakers na svém hřišti podlehl New Orleans 125:132. Pro Lakers to je první domácí prohra od roku 1984 v případě, kdy nastříleli alespoň 125 bodů. Hollywoodský celek navíc spadl na poslední místo Západní konference.

Výsledky:

Cleveland - San Antonio 101:122, Houston - Miami 106:103, Indiana - Golden State 96:98, LA Lakers - New Orleans 125:132, Oklahoma City - Philadelphia 125:92, Phoenix - LA Clippers 96:104.