Kooperativa NBL 2023/2024

Houška se zotavuje, Děčín ho potěšil výhrou

Praha - Čtyři dny uplynuly od kolize, při které si přivodil vážný otřes mozku basketbalista Děčína Jakub Houška. Zotavuje se rychle a dnes už navštívil zápas svého týmu s Prostějovem, zatím jako divák. Severočeši si i bez něj připsali cenné vítězství nad posledním finalistou Prostějovem.

Houška se zotavuje

Jako klíčová se ukázala být poslední minuta třetí čtvrtiny, kdy Děčín dokázal ze dvou bodů odskočit na rozdíl devíti, a náskok už nepustil. V klíčové fázi zápasu tým reprezentačního kouče Budínského střelecky táhli zejména Jiříček a Sedmák. Děčín si připsal první výhru v sezoně, v prvním kole měl volný los a zápas s Pardubicemi se kvůli Houškovu zranění nedohrál.

Houška se v pondělí vrátil z pardubické nemocnice domů s rukou v sádře a otřesem mozku. Důležité ale pro děčínského kapitána bylo, že se nepotvrdilo poranění páteře. Prognózy na rychlý návrat na palubovky jsou optimistické. Podle doktorů ho čeká čtyřtýdenní pauza, po které by se už mohl připravovat na svůj první zápas.

Nymburk přestřílel nováčka, Děčín vyhrál nad Prostějovem

Basketbalisté Nymburka pokračují ve vydařeném vstupu do sezony. Podruhé z úvodních tří kol překonali stobodovou hranici, když nováčka nejvyšší soutěže Jindřichův Hradec na jeho hřišti přestříleli 103:79. Nymburk začal tradičně silně a jen za první čtvrtinu nasázel 31 bodů. Jenže Jindřichův Hradec kladl favoritovi odpor a druhou čtvrtinu dokonce vyhrál.

Ve druhé půli ale Nymburk přeci jen prokázal své kvality a dovedl zápas do poklidného vítězství. Nejlepším střelcem utkání byl s 21 body nymburský Hruban, jen o dva body méně přidal Abrams. Nymburk konto soupeře zatížil hned 13 trojkami.

Stoprocentní zůstávají po dvou dohraných zápasech Pardubice, které vyhrály 86:80 ve slovenských Levicích. Američan Muirhead se oklepal z nepříjemného zážitku z minulého zápasu, v němž byl po jeho zákroku Houška po pádu na palubovku v ohrožení života, a dnes zatížil konto soupeře 19 body.

Výsledky 3. kola:

Ostrava - Kolín 75:68 (24:13, 39:32, 54:45), Děčín - Prostějov 88:75 (20:21, 40:35, 68:59), Levice - Pardubice 80:86 (21:17, 40:43, 63:64), Ústí nad Labem - Chomutov 80:90 (19:26, 32:50, 60:68), Jindřichův Hradec - Nymburk 79:103 (17:31, 42:52, 60:78).