Následuje
Bojové sporty

Hlavně nezopakovat poslední zaváhání. Basketbalistky USK doma přivítají Schio

V minulém týdnu doma v Eurolize zažily velké zklamání. Zápas s Orenburgem nezvládly a padly po druhém prodloužení 86:90. Nyní se basketbalistky ZVVZ USK Praha pokusí toto zaváhání napravit, když doma přivítají Schio. Italský celek však nastoupí posílen výhrou 76:48 nad Castors Braine, která byla jeho prvním úspěchem v sezoně. Přímý přenos sledujte od 18:55 na webu ctsport.cz.

Basketbalistky USK Praha
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Schiu se první polovina soutěže vůbec nepovedla a rok zakončilo se sedmi porážkami. Ale přes svátky se dal tým dohromady a do nového roku vkročil výhrou o 28 bodů nad belgickým protivníkem, kterého Schio odsunulo na poslední místo skupiny.

V Praze by se měl představit psychicky silnější celek než při prvním vzájemném utkání, které české mistryně vyhrály v Itálii 69:50. Tehdy navíc za Schio ještě nehrála vyhlášená střelkyně Allie Quigleyová, která má průměr 14,5 bodu na utkání. A proti USK se jí téměř vždy dařilo.

Kromě ní jsou oporami Schia také zkušené pivotky Sandrine Grudaová a Jantel Lavenderová. Nebezpečná při střelbě z dálky umí být i veteránka Raffaela Masciadriová.

USK padlo proti Orenburgu až ve druhém prodloužení

Pražanky jsou ale nadále favoritkami zápasu. Jen se musí vyvarovat výpadku, který předvedly ve druhé půli minulého zápasu, kdy promrhaly vedení o 17 bodů. Důvodem byla úzká rotace a zdravotní trable hráček.

"Přes svátky jsme vypadly z rytmu, ale především máme hodně zdravotních problémů. Rotace je tak velmi úzká. Ayayiová má zraněné rameno, vlastně skoro každá hráčka má nějaký problém. Doufám, že se dají zdravotně trochu dohromady, abychom měli větší rotaci," řekla trenérka Natália Hejková.

Pokud její svěřenkyně uspějí, mohou mít pět kol před koncem náskok už tří výher na nepostupové příčky. Polkowice totiž hrají s neporaženým Jekatěrinburgem a těžké to bude mít i Orenburg s Bourges.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy