Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Míčové hry 2019

Hejkovou stále baví trénovat: Když to jde, tak proč bych odcházela?

Istanbul - Trenérka basketbalistek USK Praha Natália Hejková se do důchodu nechystá, i když by na něj už ve dvaašedesáti letech měla nárok. Jedenáct startů ve Final Four Evropské ligy a pět titulů z ní dělá nejúspěšnější osobnost mezi kouči v historii elitní ženské soutěže. Přesto má nadále touhu úspěchy potvrzovat. Letos se jí sice s Pražankami nepovedlo titul obhájit, čtvrté místo ale i tak bere jako velký úspěch.

Trenérka USK Praha Natália Hejková
zdroj: ČTK autor: Martin Salajka

"Hodně lidí se mě ptá, proč jsem po loňském titulu neskončila. Mě to ale baví a beru to jako své poslání," řekla Hejková. "O konci samozřejmě přemýšlím. Před týdnem jsem dosáhla důchodového věku. Konec může přijít kdykoli, podstatné je, aby mi sloužilo zdraví. Ale když to jde, tak proč bych od toho odcházela? Je stále o čem přemýšlet a co vymýšlet," dodala.

Nyní už se těší na novou sezonu, ve které bude USK částečně měnit koncepci výchovy mladých hráček, což zkušenou trenérku naplňuje novým elánem. "Náš tým bude mít trochu jinou tvář. I proto zůstávám, protože chci být na začátku nové etapy USK," vysvětlila, proč se dohodla na pokračování v týmu.

Do USK přišla na konci roku 2012 a postupně vytáhla tým mezi evropskou elitu. Nejprve to byl postup mezi osm nejlepších týmů soutěže, loni titul a letos čtvrté místo. "I to čtvrté místo je podle mě velký úspěch. Vždyť je to druhé nejlepší umístění v historii klubu. Stále se držíme v té nejužší špičce," upozornila Hejková.

"Konkurence je rok od roku zajímavější a obhajovat tituly je těžší než dříve, kdy favorité vždy svou roli potvrdili. Ale teď je každý rok jiný vítěz a často ne favorit. Vyhrály Salamanka, Galatasaray, my, teď tomu byl blízko Orenburg. Kdyby nepřestal hrát svou hru, tak by to zvládl," uvedla Hejková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy