Lyžování ČR 2024

Harden se zase mohl přetrhnout, ale 58 bodů k výhře nestačilo

Ani 58 bodů hvězdného Jamese Hardena nepomohlo Houstonu k vítězství nad Brooklynem. Rockets prohráli 142:145 po prodloužení. Nejlepšího hráče minulé sezony Hardena zastínil hostující Spencer Dinwiddie, jenž ve čtvrté čtvrtině a nastavení nastřílel 25 ze svých 33 bodů.

James Harden
zdroj: ČTK/AP

Devětadvacetiletý Harden vylepšil o jeden bod své sezonní maximum z pondělního duelu proti Memphisu, i když trefil jen pět z 19 trojkových pokusů. Hráči Houstonu vyslali na koš 70 střel za tři body, což je nový rekord NBA, ale uspěli jen ve 23 případech.

Dinwiddie oproti tomu trefil tři trojky v posledních 27 sekundách normální hrací doby a další trojkou 28 sekund před koncem prodloužení zápas rozhodl. "Ten chlap (Harden) dal 60 bodů a my stejně vyhráli. Tohle je pro náš mladý tým skvělý okamžik," radoval se Dinwiddie.

Harden překonal třicetibodovou hranici už v 18. utkání za sebou a ke střeleckému příspěvku přidal 10 bodů a šest asistencí. "Zklamání, velké zklamání," prohlásil po porážce.

Curryho obvyklá trojková kanonáda

Střely za tři body se ve středu dařily Stephenu Currymu, jenž devíti trojkami a celkem 41 body pomohl šampionům Golden State k výhře 147:140 nad New Orleans. Rozehrávač Warriors se stal prvním hráčem v historii NBA, jenž ve třech zápasech po sobě trefil alespoň osm trojek. "Ty Stephovy střely přitom nebyly vůbec snadné. Byl při nich bráněný a stejně je dal," ocenil Curryho trenér poražených Pelicans Alvin Gentry.

V utkání zapadlo do koše 43 trojkových pokusů, což je další rekord soutěže. Basketbalisté Golden State vyhráli šestý zápas za sebou.

Poslechněte si čerstvé vydání Basketbal fokus podcastu:

Dosud nejlepší mužstvo ligy Toronto prohrálo 108:117 v Bostonu a kleslo na druhé místo za Milwaukee, jež zvítězilo 111:101 v Memphisu. Bucks táhl na palubovce Grizzlies tradičně Janis Adetokunbo, který si připsal 27 bodů a 11 doskoků. Milwaukee se ve třetí čtvrtině podařila šňůra 19 bodů.

Celtics ukončili pětizápasovou vítěznou sérii Raptors i díky výkonu Kyrieho Irvinga, jenž po jednom vynechaném zápasu kvůli bolavé noze zaznamenal 27 bodů a kariérní maximum 18 asistencí. Al Horford přidal 24 bodů. V dresu Toronta, které ještě v polovině čtvrté čtvrtiny vedlo o čtyři body, si připsal 33 bodů Kawhi Leonard a 22 Serge Ibaka.

Výsledky NBA

Boston - Toronto 117:108, Dallas - San Antonio 101:105, Detroit - Orlando 120:115 po prodl., Golden State - New Orleans 147:140, Houston - Brooklyn 142:145 po prodl., LA Clippers - Utah 109:129, Memphis - Milwaukee 101:111, Portland - Cleveland 129:112.