Kooperativa NBL 2023/2024

Harden s Durantem řádili na palubovce a dotáhli Brooklyn k dalšímu vítězství

Druhé utkání, druhé galapředstavení. James Harden opět táhl Brooklyn – tentokrát přispěl 34 body a 12 asistencemi k těsnému vítězství 125:123 nad Milwaukee. Jednatřicetiletý střelec se stal prvním hráčem v historii NBA, který v úvodních dvou duelech v dresu nového týmu zapsal pokaždé nejméně 30 bodů a 10 asistencí. Jeho spoluhráč Kevin Durant zaznamenal 30 bodů a přidal 9 doskoků.

James Harden z Brooklynu (vlevo) v utkání s Milwaukee
zdroj: AP autor: Adam Hunger

"Takhle zkrátka oba hrají. Vzbudí se, přijdou na zápas a oba nastřílejí přes třicet bodů. A když nejste dostatečně agresivní a nebráníte je, dají i padesát," konstatoval Jannis Antetokounmpo – s 34 body, 12 doskoky a 7 asistencemi tahoun poražených Bucks.

Sekundoval mu Khris Middleton s 25 body, v závěru duelu však minul potenciálně vítěznou trojku z rohu hřiště. Brooklyn se opíral o téměř padesátiprocentní střelbu trojek, a to i přesto, že mu stále z osobních důvodů chyběl Kyrie Irving. Vrátit na hřiště by se mohl ve středu.

Houston, odkud Harden odešel, naopak po jeho ztrátě prohrál podruhé ze tří duelů – Chicagu podlehl 120:125. Solidně se alespoň uvedla nová akvizice z Indiany Victor Oladipo. Za 32 minut nasbíral 32 bodů, když trefil 13 z 23 pokusů z pole, a 9 asistencí.

Chicago opět hrálo bez Satoranského

Bulls se opírali o Zacha LaVinea, jenž dal 33 bodů. Za Chicago znovu nenastoupil Tomáš Satoranský. Po nákaze koronavirem by podle zámořských médií mohl naskočit v pátek proti Charlotte.

První porážku po šesti vítězstvích utrpěli obhájci titulu Los Angeles Lakers, kteří doma nestačili na Golden State 113:115. Warriors táhli Stephen Curry s 26 body a Kelly Oubre s 23 body. Na druhé straně se nejvíc prosadil Dennis Schröder, autor 25 bodů.

Curry v poslední minutě neproměnil dvě střely, vedoucí tým Západní konference toho však nedokázal využít. Poslední pokus, kterým mohl rozhodnout, poslal mimo koš LeBron James, jenž předtím nasbíral 19 bodů. Anthony Davis měl 17 bodů a 17 doskoků.

Dál se trápí Dallas, jenž na Floridě podlehl Torontu jasně 93:116, a prohrál potřetí v řadě. Na vině byl zejména druhý poločas, který Raptors ovládli 69:46. Hvězdou byl Kyle Lowry - nastřádal 23 bodů, 9 doskoků a 7 asistencí. Chris Boucher přidal 21 bodů a 10 doskoků.

V dresu Dallasu zaznamenal s 23 body a 9 doskoky nejlepší zápas po zranění Kristaps Porzingis. Tradiční opora Luka Dončič za svými obvyklými čísly zaostala - připsal si "jen" 15 bodů, 7 doskoků a 9 asistencí.

Loňské finalisty z Miami, kteří zvítězili po třech porážkách za sebou, dovedl v odvetě proti Detroitu k triumfu 113:107 pivot Bam Adebayo 28 body a 11 doskoky. Portland podlehl San Antoniu 104:125, když mu nestačilo ani 35 bodů Damiana Lillarda.