BBV po 25 letech

Harden 46 body potopil bývalé spoluhráče z Oklahomy

New York – James Harden potopil své bývalé spoluhráče z Oklahomy. V zápase nastřílel 46 bodů, čímž si zlepšil osobní rekord a dovedl svůj Houston k vítězství nad posledním finalistou 122:119. V nejočekávanějším utkání Východní konference Indiana nakonec jednoznačně porazila New York 125:91.

James Harden
zdroj: Getty Images

Houstonu se doma s Oklahomou povedlo otočit nepříznivý vývoj zápasu. Hosté vedli sedm minut před koncem 107:93, ale Rockets od té chvíle až do poslední minuty nenechali Oklahomu skórovat jinak než z trestných hodů a šňůrou 26:6 utkání zvrátili.

Harden proti svým bývalým spoluhráčům v poslední čtvrtině nastřílel 16 ze svých 46 bodů. Dobrým výkonem ho podpořil Jeremy Lin, jenž se dostal na 29 bodů a osm asistencí. Hosty vedl Russel Westbrook s 28 body a 10 doskoky, osobní rekord si na 28 bodů zlepšil Švýcar Thabo Sefolosha. Kevin Durant přidal svůj druhý triple-double v kariéře za 16 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí, ale zároveň se spolu s Westbrookem postaral o 12 z celkových 22 ztrát Thunder.

Výsledky NBA

Atlanta - Miami 90:103, Charlotte - Detroit 99:105, Cleveland - New Orleans 105:100, Dallas - Orlando 111:96, Golden State - Phoenix 108:98, Houston - Oklahoma City 122:119, Indiana - New York 125:91, LA Lakers - Boston 113:99, Milwaukee - Brooklyn 94:97, Minnesota - Philadelphia 94:87, Toronto - Memphis 82:88

"To byl nejdivnější zápas, ve kterém jsem kdy nastoupil. Bylo těžké se soustředit, když nás opustili čtyři kamarádi těsně před utkáním," řekl domácí Chandler Parsons k tomu, že se půl hodiny před úvodním rozskokem Houston zbavil v rámci dvou přestupů hned čtyř hráčů (Patrick Patterson, Cole Aldrich, Tony Douglas a Marcus Morris).

Indiana rozdrtila Knicks

Třetí celek Východní konference Indiana si vyšlápla na druhý New York Knicks. Pacers v utkání ani jednou neprohrávali a vedli až o 39 bodů. O vítězství Indiany rozhodla již druhá čtvrtina, kterou domácí ovládli 44:26. Pacers se dařilo, na co sáhli, stříleli s úspěšností 53 procent a ve třetí čtvrtině dokonce zaznamenali tři trojky s faulem. Naopak úspěšnost Knicks se vyšplhala jen na 34 procent.

Los Angeles Lakers dokázali zvítězit ve svém prvním utkání po úmrtí dlouholetého majitele týmu Jerryho Busse, když porazili Boston Celtics 113:99. Vítěze vedl Dwight Howard s 24 body a 12 doskoky, do dvouciferných čísel se dostalo dalších šest hráčů Lakers. V dresu Celtics nastřílel Paul Pierce 26 bodů.

Kyrie Irving dovedl Cleveland k výhře 105:100 nad New Orleans. V posledních sedmi minutách utkání nastřílel 20 ze svých 35 bodů. Po šesti prohrách se dočkalo vítězství Golden State, které porazilo Phoenix 108:98.