ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Fenerbahce s Veselým přejeli Panathinaikos o 22 bodů

Istanbul - Basketbalisté Fenerbahce porazili v základní skupině Euroligy Panathinaikos 84:62. Turecký tým tak vybojoval už pátou výhru. Za domácí nastoupil i Jan Veselý, který měl na svém kontě 12 bodů.

Sestřih utkání Euroligy Fenerbahce - Panathinaikos

Jan Veselý má v letošní sezoně spadeno na Panathinaikos Atény. V prvním zápase svého Fenerbahce Istanbul v Aténách nastřílel 13 bodů, což je dosud jeho nejlepší letošní výkon. V odvetném utkání v Turecku nastřádal jen o bod méně. Veselý nenastoupil v základní sestavě, ale na hřišti strávil více než 21 minut a se dvanácti body byl třetím nejlepším střelcem svého týmu.

Fenerbahce rozhodlo o svém vítězství ve třetí čtvrtině, kterou vyhrálo 31:16. Nejlepším střelcem tureckého týmu byl s osmnácti body Andrew Goudelock, to Panathinaikos měl jediného dvouciferného střelce. Fenerbahce porazilo Panathinaikos 84:62 a v euroligové základní skupině C získalo už páté vítězství.

Evropská liga basketbalistů - 8. kolo

Skupina A: Nižnij Novgorod - Real Madrid 98:101, Sassari - Unics Kazaň 68:72, Žalgiris Kaunas - Anadolu Efes Istanbul 57:66.

Skupina B: Limoges - Unicaja Málaga 67:64, Maccabi Tel Aviv - Alba Berlín 95:89.

Skupina C: Fenerbahce Istanbul - Panathinaikos Atény 84:62 (za domácí Veselý 12 bodů, 2 doskoky, 2 asistence).