Svět motorů

Embiid 43 body řídil výhru Philadelphie, Phoenix i Golden State vyhrály

Basketbalisté Golden State zvítězili nad Orlandem 126:95 a udrželi se v čele NBA spolu s Phoenixem, který krátce předtím vybojoval vítězství 108:104 nad San Antoniem. Hvězdou pondělního programu byl Joel Embiid, který zařídil Philadelphii vítězství 127:124 po prodloužení na palubovce Charlotte. Kamerunský pivot zaznamenal své sezonní maximum 43 bodů a přidal i 15 doskoků a 7 asistencí.

Joel Embiid
zdroj: ČTK/AP

Tým Charlotte nastoupil bez pěti hráčů, kteří jsou v karanténě kvůli covidovému protokolu, a to včetně opor LaMela Balla či Terryho Roziera. Přesto Hornets drželi s Philadelphií krok a sahali po vítězství, ale Embiid v poslední minutě vyrovnal. V prodloužení pak dominoval, dal tři koše a na další přihrál. Charlotte držel pěti body Kelly Oubre, ale pokus o další vyrovnání už neproměnil a jeho bilance se zastavila na 35 bodech.

Curry se blíží primátu nejlepšího trojkaře historie NBA

"Dělal jsem, co musím. Trenéři mi věří, že budu rozhodovat. Občas udělám chybu, ale cítím, že se v těchto situacích neustále zlepšuji a dělám správná rozhodnutí," řekl Embiid. "Prostě dominoval. Soupeř na něm střídal obránce, ale Joel je tak velký a silný, že ho nikdo nezastavil," pochválil spoluhráče Tobias Harris.

Phoenix hrál bez nejlepšího střelce Devina Bookera, přesto odolal San Antoniu, které o víkendu vyhrálo nad Golden State. A i proti Phoenixu byli Spurs dlouho lepším týmem a většinu první půle vedli až o 11 bodů. Ve třetí části ale Suns předvedli šňůru 10:0 a získali vedení o 16 bodů. O to sice ještě přišli, ale v koncovce vítězství uhájili i díky 21 bodům a 10 asistencím Chrise Paula.

Na výhru Phoenixu rychle odpověděli i Warriors, kteří si snadno poradili s Orlandem. Hosté sice v úvodu rychle získali vedení o 10 bodů, ale favorit brzy dostal zápas pod kontrolu a v poločase už vedl o 21. Stephen Curry k výhře přispěl 31 body a 8 asistencemi, Andrew Wiggins přidal 28 bodů včetně osmi trojek.

Po osmi porážkách se radovali z výhry basketbalisté Oklahoma City, kteří porazili nejslabší tým soutěže Detroit 114:103. Pistons prohráli podeváté za sebou. Shea Gilgeous-Alexander ve vítězném týmu zaznamenal 30 bodů a 12 asistencí, za poražené měl hvězdný nováček Cade Cunningham 28 bodů a 11 doskoků. Český reprezentant Vít Krejčí za Oklahomu nenastoupil.

Chicago zvítězilo 109:97 nad Denverem i bez jedné z opor DeMara DeRozana, který nemohl hrát kvůli covidovému protokolu. Bulls se drží druzí ve Východní konferenci. Naopak Denver prohrál poosmé z posledních 10 zápasů a nepomohl mu ani triple double Nikoly Jokiče za 17 bodů, 12 doskoků a 15 asistencí.

Po dvouzápasové pauze se vrátil do hry Janis Antetokounmpo a pomohl Milwaukee k výhře 112:104 nad Clevelandem. V den 27. narozenin nastřílel 27 bodů a přidal 12 doskoků. Bucks vyhráli podesáté z posledních jedenácti duelů.

Výsledky:

Charlotte - Philadelphia 124:127 po prodl., Chicago - Denver 109:97, Detroit - Oklahoma City 103:114, Golden State - Orlando 126:95, Indiana - Washington 116:110, Miami - Memphis 90:105, Milwaukee - Cleveland 112:104, Minnesota - Atlanta 110:121, Phoenix - San Antonio 108:104, Portland - LA Clippers 90:102.