Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Elhotová po návratu: Jsem překvapená, dopadlo to dobře

Praha - Téměř přesně rok chyběla na palubovkách největší hvězda českého ženského basketbalu Kateřina Elhotová. V semifinále ŽBL proti Nymburku však v dresu USK Praha ukázala, že během mateřské pauzy ze svého umění nic nezapomněla. Naopak svým výkonem překvapila samu sebe. "Nervozita tam byla jen ze začátku. Nevěděla jsem, co od svého těla očekávat. Jsem sama překvapená, jak to dopadlo. Ještě musím potrénovat. V sobotu druhé semifinále ještě hrát nebudu, ale mám z toho dobrý pocit," prohlásila Elhotová.

Kateřina Elhotová
zdroj: ČTK

Sedmadvacetiletá křídelní hráčka naposledy hrála loni 17. dubna v zápase o 3. místo v Eurolize. Po návratu z Istanbulu zjistila, že je těhotná, a ze dne na den přerušila kariéru. Mimo jiné kvůli tomu přišla o angažmá v zámořské WNBA. V listopadu se jí narodil syn Daniel, v lednu začala s individuálním tréninkem a ve čtvrtek 23. března poprvé trénovala naplno s týmem. Ani ne za týden už hrála první zápas.

A to ve velkém stylu, proměnila hned své první střely, celkem minula jen dvě z osmi střel a za 15 minut stihla 15 bodů, což z ní dělalo druhou nejlepší střelkyni USK při výhře 107:44.

Je nám líto, video expirovalo.
Elhotová je zpět, basketbalistky USK přehrály Nymburk

"Pro mě to bylo celé velké překvápko. Jsem ráda, že jsem střely z dálky proměňovala. Tolik bodů jsem rozhodně nečekala. Co víc si v prvním zápase přát?" radovala se Elhotová. "Tělo si asi hodně pamatuje, na to sázím. Střelba mi neutekla, tu si pamatuji, ještě se musím dostat do kondice a do obrany. Nohy mám trošku zarostlé do země. K tomu mi ale pomůže, že už nebudu trénovat jen individuálně, ale s týmem. Věřím, že to bude dobré," dodala.

Návrat ale nechce uspěchat a riskovat zranění, i proto vynechá sobotní druhé semifinále v Nymburce. "Musím to brát postupně. Minulý čtvrtek jsem měla první trénink a jít ani ne za týden do zápasu je docela rychlé. Teď je to o tom se dobře připravit na Final Four, pak už to bude o finále ligy a následně mistrovství Evropy. Doufám, že se na to připravím dobře," uvedla.

Finále Evropské ligy v Jekatěrinburgu v polovině dubna si ujít nenechá, i když to bude znamenat první náročné cestování i s pětiměsíčním synem. "Na Final Four jsme domluveni. Letíme tam i s prckem a moji maminkou. Jsem sama zvědavá, jak to zmákneme," usmívala se.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy