Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hodina z Tokia

Dvojité drama ve čtvrtfinále ME. Postup slaví Francie a Španělsko

Budapešť – Složení semifinále na mistrovství Evropy basketbalistek je kompletní. Dvojici Srbsko, Bělorusko doplnily týmy Španělska a Francie a oba se na postup pořádně nadřely. Španělky, které usilují o obhajobu triumfu, zdolaly nejtěsnějším možným rozdílem Černou Horu 75:74. Francouzsky se zase do posledních sekund musely strachovat o vítězství nad Ruskem, ale nakonec mohly slavit triumf 77:74.

Francouzská basketbalistka Céline Dumercová
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Souboj Španělska s Francií bude reprízou posledního finále.

Španělky dosud na turnaji neprohrály, ale tentokrát byly blízko vyřazení. Černohorky v poslední čtvrtině smazaly manko 10 bodů a 20 vteřin před koncem je Milica Jovanovičová trojkou poslala do dvoubodového vedení.

Úřadující šampionky měly poslední útok a čekalo se, že si míč vezme nejlepší hráčka Evropy za minulý rok a hlavní hvězda zápasu Alba Torrensová, která nastřílela 28 bodů. Jenže míč si nechala zkušená Anna Cruzová a úspěšným nájezdem s faulem rozhodla o španělském vítězství.

Černé Hoře, které chyběla zraněná opora Jelena Dubljevičová, nepomohlo k historickému úspěchu ani 23 bodů americké rodačky Angeliky Robinsonové. Španělsko je v semifinále posedmé za posledních osm šampionátů.

Také Francie měla v poslední čtvrtině nad Ruskem náskok už 10 bodů, ale 50 vteřin před koncem dovolila hvězdné Epiphanny Princeová vyrovnat trojkou na 71:71. Princeová zaznamenala celkem 31 bodů, ale ani to Rusku nestačilo. Vzápětí totiž rozhodčí posoudili faul Iriny Osipovové jako úmyslný, Francie se dostala do tříbodového vedení a výhru už nepustila. Výrazně k tomu pomohla Endene Miyemová, která vynechala předchozí dva zápasy kvůli zranění, tentokrát ale nastřílela 18 bodů.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Francie - Rusko

Mistrovství Evropy basketbalistek v Maďarsku - čtvrtfinále:

Španělsko - Černá Hora 75:74 (16:17, 39:37, 55:52)

Nejvíce bodů: Torrensová 28, Ndourová a Cruzová po 12 - Robinsonová 23, Škerovičová 11, Jovanovičová 10.

Francie - Rusko 77:74 (16:20, 38:35, 57:53)

Nejvíce bodů: Grudaová 23, Miyemová 18, Dumercová 13 - Princeová 31, Vieruová 11, Vadejevová 8.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy