MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Duranta neubránil ani Denver, Veselý má poraněná žebra

New York - Basketbalisté Denveru prohráli pondělní utkání NBA v Oklahomě 96:117, Jana Veselého v jejich týmu nepustilo do hry zranění žeber z předchozího zápasu. Za domácí Thunder nastřílel 27 bodů Kevin Durant, jemuž tak schází už jen pět utkání k vyrovnání rekordní série Michaela Jordana, který v sezoně 1986/87 nastřílel 25 a více bodů ve 40 po sobě jdoucích zápasech.

Oklahoma - Denver
zdroj: ČTK/AP

Tým Denveru decimují zdravotní potíže, trenéru Brianu Shawovi zbylo v Oklahomě pouze devět zdravých hráčů. Veselého, který nedokončil nedělní zápas proti svému bývalému klubu z Washingtonu, může zranění žeber podle Denveru Post vyřadit až do konce sezony. (VIDEO)

Miami zvítězilo v Portlandu 93:91 díky koši LeBrona Jamese 11 vteřin před koncem. Heat v pořadí Východní konference ztrácejí tři výhry na vedoucí Indianu, která podlehla Chicagu 77:89. Portland v poslední čtvrtině dohnal sedmnáctibodové manko, ale ani to mu k vítězství nestačilo. Za vyrovnaného stavu 91:91 se v závěru prosadil James, s 32 body nejlepší střelec utkání. Následný pokus Damiana Lillarda o vyrovnání zablokoval Chris Bosh. "Osud utkání byl na hraně. Robin Lopez málem zablokoval LeBronův vítězný pokus. Na druhé straně Bosh dobře přečetl hru a povedlo se mu Lillarda zablokovat," okomentoval poslední okamžiky zápasu trenér Portlandu Terry Stotts. (VIDEO)

V souboji dvou nejlepších obran NBA vedla Indiana v poločase 34:33, jenže do druhé půle vstoupili hráči Chicaga šňůrou 12:0 a vedení si udrželi až do konce. Pacers prohráli už pošesté z posledních osmi zápasů a v posledních dvou utkáních se nedostali ani na hranici 80 bodů. (VIDEO)

Dvě velké série se prodloužily po utkání San Antonio - Philadelphia. Domácí Spurs zvítězili jasně 113:91 a vyhráli už počtrnácté v řadě. Naopak Sixers padli už v 25 zápasech za sebou a ve čtvrtek proti Houstonu můžou vyrovnat nejdelší sérii bez vítězství, kterou drží Cleveland ze sezony 2010/11. (VIDEO)

V Západní konferenci pokračuje vyrovnaný boj o postup do play-off, určitě však už do něj nezasáhne New Orleans, přestože zvítězil nad Brooklynem 109:104 po prodloužení. Pelicans přitom ve třetí části prohrávali až o 22 bodů. (VIDEO)

Výsledky NBA

Atlanta - Phoenix 95:102, Charlotte - Houston 89:100, Chicago - Indiana 89:77, LA Clippers - Milwaukee 106:98, Memphis - Minnesota 109:92, Miami - Portland 93:91, New Orleans - Brooklyn 109:104 po prodl., Oklahoma City - Denver 117:96 (za hosty Veselý nenastoupil kvůli zranění), San Antonio - Philadelphia 113:91, Utah - Detroit 94:114.