Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Dunans létal nad košem a dovedl "Mladé pušky" k vítězství v Utkání hvězd NBL

All-Star Game nejvyšší basketbalové soutěže se stalo kořistí Mladých pušek. Hráči do 28 let pod vedením Jaromíra Bohačíka udolali 136:135 "Mazáky" v čele s kapitánem Lukášem Palyzou. Nejužitečnějším hráčem byl zvolen Thomas Dunans z Olomoucka, který si připsal 25 bodů a byl zároveň autorem vítězné akce.

Thomas Dunans smečuje míč do koše v Utkání hvězd NBL
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Exhibiční duel ve vyprodané hale Královka začal tradičně téměř bez obran. Obě mužstva měla dostatek prostoru pro efektní smeče a v nich se trumfovali zejména Tomáš Pomikálek na straně Mazáků a Javonte Douglas za Mladé pušky.

Hráči se také často snažili o střelbu za pět bodů téměř z poloviny hřiště, která byla novinkou letošní exhibice, ale dlouho neúspěšně. Ve třetí části se přece jen trefili na obou stranách Devante Wallace a Jakub Šiřina.

Zápas se postupně proměnil ve smečařskou exhibici Thomase Dunanse z Olomoucka, jenž například parádně zarazil míč do koše s prohozením pod nohou. Navnadil se tím na soutěž ve smečování, ve které porazil všechny vyzyvatele. Za závěrečný pokus po odrazu z čáry trestného hodu dostal plných 50 bodů. "Kluci byli dobří, takže jsem se musel hodně snažit. Tohle jsem zkusil poprvé a vyšlo to. Moc jsem si to dnes užil. Byla to skvělá akce," radoval se Američan.

Je nám líto, video expirovalo.
All-Star Game basketbalové NBL opanovaly "Mladé pušky"

Dunans se stal hrdinou i závěru utkání, kdy Mladé pušky dokonaly obrat. Lamb Autrey sice poslal Mazáky 20 vteřin před koncem do vedení, ale Dunans po individuální akci srovnal, a protože byl při nájezdu faulován, dostal k dispozici ještě trestný hod, z něhož zaznamenal vítězný bod.

"Moc jsem chtěl vyhrát. Devadesát procent vítězství jde za mnou, protože jsem tým namotivoval. Měl jsem proslov, ale nechal bych si ho pro sebe," vtipkoval po zápase vítězný kapitán Bohačík, který Dunanse vynechal v základní sestavě. "Také jsem se mu omlouval. Když jsme hráli s Olomouckem, tak on byl zrovna zraněný, takže jsem ho vůbec neznal. Kouč Sanders měl ovšem dobrou ruku, když ho doplnil na lavičku," dodal.

Závěrečný duel roku si užil a věřil, že podobně se bavili i fanoušci. "Těžko si to nevychutnat, když přijde plná hala. Bylo to podobné, jako když hrajeme s reprezentací. Navíc to bylo celou dobu vyrovnané, takže snad i pro lidi atraktivní," řekl Bohačík. "Je škoda, že jsme neudrželi bodový náskok a mladí nás nekompromisně trestali. Bylo to nicméně kvalitní a napínavé utkání a diváky jsme snad potěšili," dodal za Mazáky reprezentační rozehrávač Šiřina.

Soutěž o nejlepšího trojkaře ovládl pardubický Donovan Jackson, který v semifinále nastřílel 20 a ve finále dokonce 22 bodů z 30 možných. Porazil tak i nejlepšího střelce ligy Palyzu. "Vždy se mu povedla první pozice, kdy dal šest bodů, což zvedá sebevědomí. Byl to dobrý souboj. Finále 19:22 je důstojné a odpovídá střeleckým kvalitám," hodnotil Palyza.

Utkání hvězd Národní basketbalové ligy v Praze na Královce:

Mladé pušky - Mazáci 136:135 (31:39, 64:67, 95:102)
Nejvíce bodů: Douglas 26, Dunans 25, J. Bohačík 17, Canda 16, Šafarčík 12, Carlson 11 - Walton 28, Pomikálek 22, Hruban 18, Švrdlík 14, Autrey 10.
Nejužitečnější hráč: Thomas Dunans (Olomoucko). 

Vítězové individuálních soutěží:
1x1: Javonte Douglas (Olomoucko).
Smečování: Thomas Dunans (Olomoucko).
Trojky: Donovan Jackson (Pardubice).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy