Urban Challenge Praha

Duel českých týmů ve Vyzývacím poháru vyhrál Prostějov

Prostějov - Vzájemný souboj českých celků ve druhém kole Vyzývacího poháru basketbalistů skončil lépe pro domácí Prostějov. Hanáci zvítězili nad Pardubicemi 82:76 a vedou skupinu C. "Pohárově" zkušenější Orli poprvé lehce odskočili v první čtvrtině, kdy od stavu 12:11 předvedli devítibodovou šňůru zásluhou dvojice Gadri - Peterson. Ve druhé části už to bylo dokonce o dvanáct bodů ve prospěch Prostějova, ale Pardubice se trpělivou hrou dokázaly vrátit do zápasu.

Utkání Prostějov - Pardubice
zdroj: ČT4

Na začátku druhé půle to tak bylo znovu jen o dva body, ale pak Prostějov ovládl klíčovou pasáž, když následných pět minut hry vyhrál 17:5 a zadělal si na výhru. Hosté sice znovu zabojovali a dokonce srovnali dvě minuty před koncem na 76:76, ale dotahováním ztráty přišli o mnoho sil, které jim pak v koncovce chyběly. Posledních šest bodů dal Prostějov a slavil druhou výhru v soutěži.

Hlavní zásluhu na tom měl autor 25 bodů a sedmi doskoků Peterson, dalších 16 bodů přidal Smith a 15 Gadri. Za poražené byl nejlepším střelcem s 18 body Arnold, 14 bodů zaznamenal Tomáš Tóth. V příštím kole hostí Prostějov doma Roanne a v Pardubicích se představí BC Hoverla.

BK Prostějov - BK Pardubice 82:76 (25:18, 45:41, 67:60)Nejvíce bodů: Peterson 25, Smith 16, Gadri 15 - Arnold 18, T. Tóth 14, Muirhead 13, Hampton 10. Fauly: 21:16. Trestné hody: 11/8 - 18/12. Trojky: 8:4.