Drtivá porážka. Opava podlehla v Lize mistrů Cholonu o 33 bodů

Jedenácté kolo Ligy mistrů a desátá porážka v řadě. Tak nelichotivou bilanci mají basketbalisté Opavy. Tentokráte doma utrpěli debakl 64:97 s Hapoelem Cholon. Českému celku patří v tabulce skupiny B poslední příčka a už před zápasem byl bez šance na postup.

BK Opava - Hapoel Cholon
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Domácí na soupeře, který je ve hře o osmifinále, vůbec nestačili. Od začátku ztráceli pod oběma koši, kde byla znát absence pivota Martina Gniadka, navíc se jim ani nedařilo střelecky. V poločase prohrávali o 22 bodů a v závěrečné čtvrtině ztráta narostla až na 38. Hosté ale poté polevili a dovolili domácím snížit.

Opava zaznamenala čtvrtou soutěžní prohru za sebou, protože jí nevyšly ani poslední dva zápasy v české nejvyšší soutěži. V Lize mistrů zůstává jediným úspěchem výběru trenéra Petra Czudka triumf nad Nanterre z prvního kola.

Opava - Hapoel Cholon 64:97 (19:30, 31:53, 46:76)

Nejvíce bodů: Klečka 13, Kouřil 10, Dragoun a Jurečka po 8 - Jones 21, Simhon 17, Atkins 15, Jones 12. Fauly: 17:17. Trestné hody: 13/8 - 14/11. Trojky: 8:12. Doskoky: 33:50.