Domácí neporazitelnost Nymburku ve VTB lize trvá, přestřílel i Krasnojarsk

Nymburk – I třetí domácí utkání ve VTB lize skončilo pro basketbalisty Nymburku vítězstvím. Český šampión dobrou formu z úvodu sezony potvrdil i proti Krasnojarsku, který přestřílel 91:81 i zásluhou 14 trojek. S jedinou porážkou z Kazaně ze čtyř zápasů se díky tomu drží v horní polovině tabulky.

Nymburk znovu nastoupil bez reprezentantů Jiřího Welsche a Petra Bendy, další skvělý výkon ale předvedl jiný hráč národního týmu Vojtěch Hruban, který proměnil všechny čtyři trojkové pokusy a se 16 body byl druhým nejlepším střelcem domácích. Ještě o čtyři body více dal Howard Sant-Roos, který dal rovněž čtyři trojky a zaznamenal zatím nejvydařenější zápas v dresu Nymburku. K tomu přidal i sedm doskoků, čtyři asistence a pět získaných faulů.

Český šampion už měl po sedmi minutách náskok 14 bodů, ale pak na přelomu poločasů dovolil soupeři šňůru 22:6 a Krasnojarsk se ve 22. minutě ujal vedení. To si však ale Nymburk vzal rychle zpět a už ho nepustil. V úvodu poslední části navíc rychle odskočil na desetibodový rozdíl a dovedl zápas k poklidné výhře.

Nymburk - Jenisej Krasnojarsk 91:81 (25:11, 43:33, 65:63)

Nejvíce bodů: Sant-Roos 20, Hruban 16, Dixon 14, De Zeeuw a Randle po 13 - James 17, Jakovenko 13, Kennedy 10. Fauly: 13:20. Trestné hody: 23/19 - 9/4. Trojky: 14:15. Doskoky: 47:44.