Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Do mistrovského Nymburku se vrací Ginzburg. Nahradí Kemzuru

Praha - Ačkoliv s týmem vyhrál titul, skončil Kestutis Kemzura na týmové lavičce basketbalistů Nymburku. Vedení klubu nebylo spokojené s výkony týmu především v evropských pohárech. Náhradou za Kemzuru je izraelský trenér národního týmu Ronen Ginzburg, který už v Nymburku působil.

Ronen Ginzburg
zdroj: ČTK autor: Alexandra Mlejnková

"Jsem velmi šťastný, že se vracím a že má ve mně management takovou důvěru, což je vzájemné. Nymburk mi opravdu chyběl, stejně jako jeho skvělí fanoušci. Cítím, že Nymburk je něco jako moje rodina," řekl jednapadesátiletý Ginzburg

Potvrdil tak, že má na Nymburk velmi pevnou vazbu, kterou se vedení klubu rozhodlo obnovit. U Labe působil dohromady sedm let. První čtyři roky jako asistent svého krajana Muliho Katzurina, následující tři sezony vedl tým jako hlavní trenér. V posledních dvou letech tam pak pravidelně jezdil sledovat své svěřence z národního mužstva. Spolu s ním se vrací také asistent Oren Amiel.

"Nechtěli jsme jít do rizika, proto jsme se rozhodli, že oslovíme opět Ronena Ginzburga. Neno je součástí novodobé historie klubu a vzájemně nás pojí nadstandardní vztahy. Jednání tak proběhla velmi rychle," řekl generální manažer klubu Rudolf Šimeček. "Přichází do známého prostředí a už se těšíme na další spolupráci. To samé platí o Orenovi, jehož úloha bude zpočátku o to důležitější, protože hlavní kouč bude mít své povinnosti u reprezentace, která se bude připravovat na mistrovství Evropy," dodal.

Vedení klubu zároveň poděkovalo za odvedenou práci Kemzurovi. "Chtěl bych mu velmi poděkovat za maximálně profesionální práci, kterou tu po dvě sezony odváděl. Neměl to jednoduché, protože vedl tým, který hrál ve třech soutěžích, enormně cestoval a odehrál během sezony kolem 80 zápasů. Loučíme se v dobrém a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho další kariéře," řekl Šimeček.

Jelikož Ginzburg má i povinnosti u národního týmu, s nímž jede v září na mistrovství Evropy, čeká ho velmi náročné období. "Mám kolem sebe dobrý tým spolupracovníků, který mi pomůže, takže na přípravu týmu na další sezonu nebude mít moje působení u české reprezentace vliv. Navíc v národním týmu budu mít i několik hráčů z Nymburka. Jestli povedu Nymburk i reprezentaci souběžně i v příští sezoně, to ještě nemohu říct. Smlouva mi končí po mistrovství Evropy a pak se uvidí," dodal izraelský kouč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy