Studio Time Out

Do české ligy se vrátil Schilb. S USK ale na Kolín nevyzrál

Proslulý reprezentant amerického původu Blake Schilb se přidal k USK Praha a po 12 letech zkusil zase českou soutěž. Premiéru mu ale překazil tým Kolína, jenž dokázal USK doma přehrát 76:63. Kolín se díky tomu dostal ve skupině o titul před Opavu, která prohrála s vedoucím Nymburkem 70:87.

Blake Schilb
zdroj: USK

Reprezentant Schilb při návratu do české ligy stihl za 19 minut hry devět bodů a pět doskoků. Rodák z amerického Illinois, který přijal v roce 2015 české občanství, se vrátil do nejvyšší české soutěže po 12 letech. Jeho první střelou byla úspěšná trojka na 17:17 v konci první čtvrtiny, Pražané pak ještě do poločasu většinou vedli, ale po změně stran už pouze marně dotahovali.

Blake Schilb se vrátil do ligy v dresu USK proti Kolínu

"Je velká škoda, že jsme tenhle zápas prohráli. Mohli jsme se naladit na pozitivní energii a přivítat Blakea Schilba," litoval další náhradník Marcel Bátovský, s 16 body nejlepší střelec USK. V týmu soupeře dal o bod víc Lee Skinner.

Nymburk pošetřil opory, ale i tak Opavu porazil

Nymburk nastoupil po náročných zápasech v Lize mistrů bez řady opor a k páté soutěžní výhře nad Opavou v sezoně ho dovedl Martin Kříž, autor 18 bodů. Hayden Dalton přidal double double za 13 bodů a 10 doskoků. Slezané vedli většinu prvního poločasu, ale ve druhém už pouze narůstala jejich ztráta. Na čtvrté porážce Opavy z posledních pěti zápasů se podepsalo i 14 neproměněných šestek z 23 pokusů.

"Počítali jsme s tím, že v úvodu zápasu to pro nás nebude snadné poté, co jsme se v posledních dvou týdnech hodně vydali fyzicky i mentálně v Lize mistrů. Ale hráči velmi dobře zareagovali ve druhé půli," řekl trenér Oren Amiel po dvacátém ligovém vítězství Nymburka za sebou.

V Brně se odehrála přestřelka s lepším koncem pro Pardubice, které zvítězily 117:96 a rovněž včetně poháru vyhrály i pátý vzájemný duel v sezoně. Mají díky tomu ještě šanci páté Brňany předstihnout. Východočeši měli osm střelců s dvouciferným výkonem, trefili 14 trojek a jejich lídrem byl Tomáš Vyoral s 23 body, 10 asistencemi a šesti doskoky. Domácí Javion Blake dal 28 bodů.

Nadstavba basketbalové ligy mužů:

Skupina A1: 6. kolo:
USK Praha - Kolín 63:76 (17:17, 33:36, 49:53) Nejvíce bodů: Bátovský 16, Proleta 10, Sehnal, Vyroubal a Schilb po 9 - Skinner 17, Pekárek 12, Wallace 9.
7. kolo: Brno - Pardubice 96:117 (30:26, 56:51, 79:85) Nejvíce bodů: Blake 28, Půlpán a Georgiev po 13 - Vyoral 23, Burnett 17, Dunans 16.
8. kolo: Nymburk - Opava 87:70 (18:20, 40:38, 65:51) Nejvíce bodů: Kříž 18, Palyza a Dalton po 13 - Gniadek 19, Kvapil 11, P. Bohačík a Slavík po 9.

Skupina A2 - 10. kolo: Ostrava - Děčín 79:87 (16:18, 39:33, 60:59) Nejvíce bodů: R. Pumprla 19, Š. Svoboda a Prošek po 16 - Bradley 21, Šiška 18, Žikla 11. Tabulka: