Detroit s Atlantou prodloužily v NBA své vítězné série

New York - Basketbalisté Detroitu, jednoho z největších zklamání dosavadní sezony NBA, vyhráli i sedmé utkání po prosincové výměně Joshe Smitha. Silný Dallas porazili 108:95 a ukončili jeho šestizápasovou vítěznou sérii. K výhře pomohla Detroitu hlavně dvojice D. J. Augustin, jenž dal 17 ze svých 26 bodů v poslední čtvrtině, a Greg Monroe, který k 27 bodům přidal 18 doskoků.

Utkání Dallas - Detroit
zdroj: AP autor: Brandon Wade

Dallas doma ani jednou nevedl, osm minut před koncem však prohrával pouze o čtyři body. Pak trefil dvě trojky za sebou Augustin a blíž už se Mavericks nedostali. "Od Vánoc jsme prostě jiný tým. Trénujeme tvrději, víc se soustředíme a hrajeme víc jako tým. Najednou se kluci nestarají o to, kdo vystřelí nebo kdo hraje víc minut," řekl trenér Pistons Stan Van Gundy.

Odmítl ale, že by současná úspěšná série souvisela se Smithovým odchodem. "Neměl jsem s ním problémy," uvedl kouč Detroitu, který i po vítězné šňůře zůstává poslední v Centrální divizi. (VIDEO)

Utkání Atlanta - Memphis
zdroj: AP autor: John Bazemore

Rozjetá je také Atlanta, která vede Východní konferenci. Ve středu uspěla pošesté v řadě, když zdolala Memphis 96:86. V závěru vyrovnaného zápasu jako by došly Grizzlies síly a od stavu 84:84 inkasovali deset bodů po sobě. Hlavním tahounem vítězů byl rozehrávač Jeff Teague, jenž dal 25 bodů a prodloužil šňůru alespoň dvacetibodových zápasů na šest. (VIDEO)

New York Knicks překonali negativní rekord klubové historie, když prohráli potřinácté v řadě, tentokrát s Washingtonem 91:101. (VIDEO) Naopak nejlepší tým soutěže Golden State vyhrál popáté v řadě a potřinácté za sebou doma, kde porazil Indianu 117:102. Klay Thompson k tomu přispěl 40 body, Stephen Curry přidal k 21 bodům 15 asistencí. (VIDEO)

Cleveland se bez LeBrona Jamese dál trápí. Tentokrát nestačil doma na Houston 93:105, prohrál počtvrté za sebou a pošesté ze sedmi zápasů bez Jamese. Ještě v úvodu poslední čtvrtiny vedli hosté těsně 80:79, ale pak přišla šňůra 15:5, o kterou se postarali hlavně James Harden a Dwight Howard a zápas rozhodli. Harden nastřílel 21 bodů, ke kterým přidal devět asistencí. Howard zaznamenal double double za 17 bodů a 19 doskoků.

Domácí Kyrie Irving nasázel 38 bodů a Kevin Love nasbíral 17 bodů a 16 doskoků. Nová posila J.R. Smith za 19 minut neskóroval. Dalším nováčkem v kádru Cavaliers bude pivot Timofej Mozgov, kterého klub získal ve středu z Denveru za dva výběry v draftu. Mozgov by měl zacelit díru pod košem po zranění Andersona Varejaa. (VIDEO)

Blake Griffin v utkání s Lakers
zdroj: AP autor: Mark J. Terrill

Losangeleské derby jasně ovládli Clippers, kteří zdolali Lakers 114:89. Blake Griffin nastřílel 27 bodů, Chris Paul 24. Hvězda Lakers Kobe Bryant zůstal na čtyřech bodech, osmi doskocích a sedmi asistencích. (VIDEO) Chicago překvapivě nestačilo na Utah, kterému podlehlo 77:97. Bulls stříleli z pole s úspěšností jen 33 procent. (VIDEO)

Hráči Oklahomy trefili v úvodu zápasu proti Sacramentu pouze dvě z 21 střel z pole a z velké ztráty se už nevzpamatovali a podlehli 83:104. Sacramento táhl autor 28 bodů Rudy Gay, double double za 23 bodů a 15 doskoků si připsal DaMarcus Cousins. Kevin Durant se trápil střelecky, přesto dal 24 bodů. Russell Westbrook se musel spokojit s deseti body. (VIDEO)

Výsledky středečních zápasů NBA:

Atlanta - Memphis 96:86, Brooklyn - Boston 81:89, Charlotte - New Orleans 98:94, Chicago - Utah 77:97, Cleveland - Houston 93:105, Dallas - Detroit 95:108, Denver - Orlando 93:90, Golden State - Indiana 117:102, LA Clippers - LA Lakers 114:89, Minnesota - Phoenix 111:113, Philadelphia - Milwaukee 77:97, Sacramento - Oklahoma City 104:83, Washington - New York 101:91.