VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Denver vyrovnal rekord v trojkách, Satoranský pomohl k výhře nad Oklahomou

Washington - Basketbalisté Washingtonu porazili Oklahoma City jednoznačně 120:98 a třetí výhrou za sebou si upevnili třetí místo ve Východní konferenci NBA. Tomáš Satoranský za vítězný celek odehrál 16 minut a zaznamenal dvě asistence a jeden doskok.

Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Nick Wass

Wizards se povedlo ubránit Russella Westbrooka, což výrazně přispělo k tomu, že ani jednou neprohrávali a ve třetí čtvrtině se dokonce náskok domácích vyšplhal až na 34 bodů. Devátou výhru z posledních deseti zápasů řídil John Wall s 15 body a 14 asistencemi, Markieff Morris přidal 23 bodů a Bradley Beal 22 bodů. Hostující Westbrook se trefil z pole jen pětkrát z 19 pokusů a zůstal na 17 bodech.

Denver si poradil s favorizovaným Golden State 132:110. K vítězství Nuggets navíc pomohlo hned 24 trojek, čímž vyrovnali rekord Houstonu. Domácím na to navíc stačilo jen 40 trojkových pokusů. Hvězdou utkání byl srbský pivot Nikola Jokič, který si připsal druhý triple double v kariéře za 17 bodů, 21 doskoků a 12 asistencí. Nováček Juancho Hernangómez si šesti trojkami pomohl k osobnímu rekordu 27 bodů.

Basketbalisté Denveru si vyšlápli na Golden State

Golden State vedl pouze v samotném úvodu, jinak po celý zápas ztrácel. Nejlepším střelcem Warriors byl Kevin Durant s 25 body, zatímco nováček Patrick McCaw nahradil v základní sestavě zraněného Klaye Thompsona a přidal 19 bodů.

O další rekord se postaralo San Antonio. Díky vítězství 110:106 nad Indianou si připsalo 42. vítězství v sezoně a má tak jistotu, že podvacáté za sebou dokončí základní část s pozitivní bilancí výher a porážek, čímž stanovilo nové maximum NBA.

Souboj o čtvrté místo v Západní konferenci vyšel lépe Los Angeles Clippers, které vyhrálo v Utahu 88:72. Domácí Jazz prožili s úspěšností 32 procent nejhorší střelecký večer v dosavadním průběhu sezony.

Dramatické vítězství 109:104 po prodloužení v Portlandu si připsala Atlanta. Hosté si nejprve se závěrečnou sirénou vynutili díky koši Paula Millsapa nastavení, ve kterém ale po dvou minutách prohrávali 97:104. Zbývající tři minuty však se skóre 12:0 ovládla Atlanta.

Výsledky:

Brooklyn - Memphis 103:112, Charlotte - Philadelphia 99:105, Dallas - Boston 98:111, Denver - Golden State 132:110, Indiana - San Antonio 106:110, Miami - Orlando 107:116, Milwaukee - Detroit 102:89, Phoenix - New Orleans 108:110, Portland - Atlanta 104:109 po prodl., Utah - LA Clippers 72:88, Washington - Oklahoma City 120:98 (za domácí Satoranský 1 doskok, 2 asistence).