TCL V Repre

Denver s Veselým prodloužil trápení Lakers

Denver - Basketbalisté Denveru porazili v pátečním utkání Los Angeles Lakers 134:126 a v zámořské NBA si připsali druhé vítězství za sebou. Jan Veselý za Nuggets odehrál necelých devět minut, ale mezi střelce se nezapsal. Indiana podlehla 86:112 Houstonu a o pozici nejlepšího týmu soutěže se nyní dělí s Oklahomou.

Jan Veselý v souboji s Pau Gasolem z Lakers
zdroj: AP autor: David Zalubowski

Denveru pomohl k výhře nejlepším střeleckým výkonem kariéry pivot Kenneth Faried s 32 body, jen o dva za ním zaostal rozehrávač Ty Lawson, který navíc přidal 17 asistencí. Na druhé straně byl nejúspěšnější Pau Gasol, ale ani 27 body se mu nepodařilo odvrátit šestou prohru z posledních osmi duelů. Nejhorší tým Západní konference Lakers si připsal třetí porážku za sebou a celkově 42. v sezoně. Poprvé od ročníku 2004/05 tak nedokončí sezonu s pozitivní bilancí. (VIDEO)

Dosud nejlepší tým soutěže Indiana doplatil na nevydařenou třetí čtvrtinu a v čele Východní konference má po prohře 86:112 s Houstonem stejnou bilanci jako Oklahoma na prvním místě Západní konference. Houston nastřílel ve třetí části 38 bodů a z tříbodového náskoku udělal vedení o 29 bodů, které už pohodlně udržel. (VIDEO)

Boston ukončil výhrou 91:84 čtyřzápasovou vítěznou sérii Brooklynu. Proti favoritovi se dostal do pětibodového vedení a v zápase ani jednou neprohrával. Přestál i jedenáctibodovou sérii soupeře, díky které Nets snížili na 68:70. Dvaceti body a devíti asistencemi se na triumfu Celtics podílel Rajon Rondo. (VIDEO)

Dallas ztratil třicetibodové vedení nad Portlandem, ale nakonec se mu podařilo nepříznivý klubový rekord v podobě nejvyššího promrhaného náskoku odvrátit. I díky rozdílovému zásahu Devina Harrise z poslední minuty totiž nakonec přece jen zvítězil 103:98. (VIDEO)

Výsledky pátečních zápasů NBA:

Boston - Brooklyn 91:84, Charlotte - Cleveland 101:92, Chicago - Memphis 77:85, Dallas - Portland 103:98, Denver - LA Lakers 134:126, Golden State - Atlanta 111:97, Houston - Indiana 112:86, Minnesota - Detroit 114:101, New Orleans - Milwaukee 112:104, New York - Utah 108:81, Toronto - Sacramento 99:87.