Děčín zachránily trojky v poslední čtvrtině. Opava uhájila druhé místo

Přímý souboj o druhé místo vyhrála Opava. Slezané v taháku sedmého kola basketbalové NBL přehráli Brno 86:77, prodloužili vítěznou sérii na pět zápasů a bodově se dotáhli za vedoucí Děčín. Ten svoji aktuální formu potvrdil doma proti Ostravě. I přes tři vyrovnané čtvrtiny nakonec zásluhou série úspěšných tříbodových střel otočili Děčínští utkání a připsali si šestou výhru, tentokrát 95:88.

Nymburk poprvé hrál pod novými trenéry

Nymburk si týden po ostudné porážce s ligovým nováčkem Slavií, po které skončil lotyšský kouč Roberts Štelmahers, připsal nejvyšší výhru v sezoně. České šampiony poprvé vedli Ladislav Sokolovský s asistentem Pavlem Budínským. Nedávná posila Klassen k ní přispěl 19 body, o tři body méně dal Palyza. Ivanauskas předvedl double double za 14 bodů a 14 doskoků.

Slavia naopak na překvapivý úspěch nenavázala a v Kolíně prohrála 76:85. Pražané potvrdili, že venku se jim v nejvyšší soutěži nedaří a prohráli tam i čtvrtý zápas v sezoně. Doma jsou naopak stoprocentní.

Opava po úvodní porážce s Nymburkem vyhrála popáté za sebou. Nejlepším výkonem v sezoně jí pomohl k vítězství nad Brnem Kvapil, který nastřílel 19 bodů včetně tří trojek ze tří pokusů a doskočil osm míčů. Hosty vedl Chatman s 21 body. Brňané klesli v tabulce na čtvrté místo za Nymburk.

Jediným týmem ligy bez vítězství je i po sedmém kole Olomoucko, které doma prohrálo 67:84 s Pardubicemi. Na výhře Východočechů se 23 body podílel Petr Šafarčík, nejlepším střelcem domácích byl s 15 body Sreten Kněževič.

Obrat a upevnění si vedoucí pozice předvedli v domácím utkání s Ostravou basketbalisté Děčína. Díky tříbodovým střelám v závěrečné desetiminutovce odskočili svým soupeřům až na 11 bodů a zápas dotáhli k závěrečné výhře 95:88. O poločase přitom Ostravané vedli nad domácími 38:33. Třemi po sobě jdoucími střelami zpoza tříbodového oblouku však Děčínští dokázali vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch a vyhrát letošní šesté ligové utkání.

Válečníky dovedl k vítězství rozehrávač Anthony Walton, kterému těsně unikl triple double, když zaznamenal 22 bodů, 10 asistencí a devět doskoků. Další Američan Ty Nichols dal 19 bodů.

Ústí po napínavé koncovce doma zdolalo USK Praha 67:65. Čtyři sekundy před koncem za stavu 67:65 neproměnil Vyroubal ani jeden ze dvou trestných hodů a promarnil šanci vyrovnat a vynutit si prodloužení.Tradičním tahounem Slunety byl Spencer Svejcar s 23 body. Pražanům nepomohlo 27 bodů, které dal Michael Okauru.