MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Děčín zachránil výhru na USK až v poslední minutě. Brno v závěru porazilo Ústí

Děčínští basketbalisté zvládli závěr utkání s USK a vyhráli 70:67. Po nepovedené čtvrté čtvrtině se ale favorit o vítězství hodně strachoval, nakonec rozhodly dvě přesné trojky v poslední minutě zápasu. Severočeši tak nadále vedou tabulku NBL. Těsné bylo i utkání Brna s Ústím nad Labem, které moravský tým vyhrál v koncovce 92:90. Suverénní vítězství slavil jen Kolín, který porazil Hradec Králové 92:67.

Závěr a ohlasy utkání USK Praha - Děčín

Tým USK vyhrál na domácí palubovce úvodní čtvrtinu, Děčín ale ve druhé skóre otočil, přestože za první poločas neproměnil ani jednu střelu za tři body. Využil ale 13 ztrát soupeře, z nichž dal 14 bodů. Náskok si Válečníci hlídali až do poloviny poslední čtvrtiny, kdy domácí srovnali pět a půl minuty před koncem na 61:61.

Dramatickou přetahovanou v koncovce nakonec lépe zvládli hosté, kteří si v poslední minutě pomohli i jedinými dvěma proměněnými trojkami z 18 pokusů v zápase. Obě trefil Ty Nichols, který byl s 20 body nejlepším střelcem vítězů. V dresu domácích zaznamenal stejnou bilanci Shawn Pipes.

"Rvali jsme se o výsledek oba až do poslední vteřiny. Já to nebudu nějak obšírně hodnotit, jsme šťastní, že jsme tu dnes dokázali vyhrát," uvedl trenér Děčína Tomáš Grepl. "Na konci jsme byli schopni se vyrovnat s jejich tvrdostí, ale to mělo být po celé utkání. Oni ukázali, proč jsou na špici ligy. Nám chybí konzistence po celých 40 minut utkání," konstatoval domácí kouč Francesco Tabellini.

Basketbalisté Brna měli zápas s oslabeným Ústím pod kontrolou rovněž až do závěrečné čtvrtiny, v níž hosté díky výborně hrajícímu Martinovi dotáhli a ujali se i těsného vedení. Nejlepší střelec domácích Šimon Svoboda (22 bodů) ale dvě sekundy před koncem trojkou otočil na 92:90 a Slunetě už poslední útok nevyšel.

"Nakonec jsme to zvládli a to je asi nejdůležitější. Ústí hrálo celý zápas v šesti sedmi lidech. Ve druhém poločase jsme to trochu podcenili, někteří už to asi zabalili, ale oni pořád hráli a nám nepadly nějaké střely, oni trefovali. Občas to tak v basketbale chodí," uvedl asistent trenéra Brna Martin Vaněk.