Lyžování ČR 2024

Děčín vstoupil do nového roku vítězně. Ostravu porazil o 20 bodů

Děčín - Basketbalisté Děčína porazili ve svém prvním utkání v novém roce ostravské soupeře jasně 86:66. Výrazně jim k vítězství dopomohl výkon Pavla Bosáka, který vsítil první koš děčínského klubu a celkem zaznamenal 20 bodů. Kolínští basketbalisté v dalším z utkání v domácím prostředí zdolali Ústí nad Labem 87:74.

Sestřih basketbalového utkání Děčín - Ostrava

Děčín rozhodl utkání prakticky už v první polovině, když udržel hosty výbornou obranou na pouhých 25 bodech a jeho náskok se pohyboval okolo dvaceti bodů. Po přestávce sice Ostrava mírně snížila, ale poslední období znovu patřilo Nové huti. Domácí se blýskli jedenácti trojkami a padesátiprocentní úspěšností střelby. Individuálně se dařilo hlavně Vyoralovi s Bosákem, kteří oba měli dvacet bodů.

Ústečtí basketbalisté prohráli popáté v řadě a potvrdili, že se jim nedaří na palubovkách soupeřů. Ústí trápil hlavně skvěle střílející Bryant, autor 33 bodů, a potýkalo se s nedostatky na doskoku. Zlomová byla pro vývoj duelu druhá čtvrtina, ve které získal Kolín dvouciferný náskok, který si pak v poklidu udržoval.

Pardubicím se po problémech se zraněními vrací hráči základní rotace a s nimi se lepší i hra týmu. Jenže tentokrát Beksa po pěti výhrách za sebou padla, když si na třetí tým tabulky vyšláply doma Svitavy a zvítězily 90:82. Hosté v první půli vůbec nemohli zastavit střelbu Turů z dálky, inkasovali deset trojek a prohrávali o šest bodů. Druhý poločas jim sice vyšel lépe a získali vedení na svou stranu, ale koncovka patřila domácím. Pardubicím nepomohla ani ostrostřelba Dušana Panduly, který táhl hosty s 32 body.

Opava porazila USK i v třetím vzájemném zápase v sezoně a dál se drží na pátém místě. Slezané položili základ k výhře v druhé čtvrtině, ve které dovolili Pražanům vstřelit pouhé tři body a náskok pak v poklidu udržovali. Mladý hostující tým se zkušené Opavě nemohl rovnat a také kvůli 20 ztraceným míčům podlehl 54:78.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 25. kolo:

Kolín - Ústí nad Labem 87:74 (23:21, 45:35, 59:50)
Nejvíce bodů: Bryant 33, Chán 17, Horák 11, Machač 10 - Laroche 23, Alič 18, Vette 11. Fauly: 24:23. Trestné hody: 20/14 - 20/15. Trojky: 5:5. Doskoky: 37:26.

Děčín - Ostrava 86:66 (19:12, 45:25, 58:48)
Nejvíce bodů: Vyoral 21, Bosák 20, Tucker 11 - Muirhead a Číž po 13, Rohde 12, Dragoun 10. Fauly: 18:22. Trestné hody: 15/13 - 15/9. Trojky: 11:7. Doskoky: 32:32.

Opava - USK Praha 78:54 (18:24, 37:27, 60:44)
Nejvíce bodů: Blažek 21, Šiřina 15, Dokoupil a Gniadek po 11 - Křivánek 15, Mareš 1, Krušič 8. Fauly: 23:23. Trestné hody: 20/19 - 10/7. Trojky: 9:7. Doskoky: 23:23.

Svitavy - Pardubice 90:82 (27:30, 52:46, 65:67)
Nejvíce bodů: Teplý 23, Špaček 17, Šotnar 14 - Pandula 32, Wall 20, Sanders 15. Fauly: 22:21. Trestné hody: 18/17 - 26/19. Trojky: 11:9. Doskoky: 33:31.