Děčín se na výhru nad USK nadřel

Praha - Basketbalisté Děčína s vypětím všech sil potvrdili roli favorita a zvítězili ve 40. kole na palubovce USK Praha 64:63. Druhý tým NBL v prvním poločase prohrával až o třináct bodů a skóre musel dotahovat.

Tomáš Vyoral z Děčína
zdroj: ČTK autor: Stanislav Kolařík

Děčín hrál bez kapitána Jakuba Houšky, který bude po páteční operaci zlomené kosti v obličeji chybět nejméně do konce základní části, postrádal i Jelínka. "Asi si (domácí) říkali, že při jejich absenci je vyšší šance získat náš skalp. Podle toho také vypadala první čtvrtina. V té jsme se hledali," řekl děčínský trenér Pavel Budínský. "Na druhou stranu si myslím, že od druhé čtvrtiny jsme začali více věřit tomu, že tady dnes můžeme vyhrát," dodal.

Domácí kouč Mirsad Alilovič litoval nepovedeného závěru, který znamenal třetí porážku Pražanů za sebou. "Poslední čtyři minuty do konce jsme udělali čtyři zásadní chyby. Tři v obraně a jednu v útoku a Děčín tyto chyby potrestal. To udělalo ten bodový rozdíl," řekl.

Uspěly i další tři týmy v pořadí tabulky. Třetí Prostějov porazil Svitavy 83:75, čtvrté Pardubice rozstřílely Kolín 109:77 a na čtvrté výhře za sebou se 30 body podílel Dušan Pandula. Vysoké vítězství slavila i pátá Opava proti poslednímu Jindřichovu Hradci (108:74).