Sportovní zprávy

Děčín prohrál v Levicích o 20 bodů

Levice (Slovensko) - O neporazitelnost v Národní basketbalové lize přišli i hráči Děčína, kteří podlehli na palubovce slovenského mistra Levic 67:87. V tabulce jsou po šesti zápasech druzí za Pardubicemi, kteří mají shodně bodů, ale lepší skóre.

Basketbalový koš
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Domácí tým si připsal třetí vítězství v sedmém utkání v soutěži hlavně díky výborné střelbě z dálky. Levice daly jedenáct trojek z 19 pokusů, zatímco Děčín proměnil ze stejného počtu střel za tři body jen dvě.

Těsně před poločasem sice Severočeši získali sedmibodové vedení, ale do kabin šli už pouze s náskokem jednoho bodu. Druhá půle zápasu už patřila Levicím, které třetí čtvrtinu vyhrály o 12 bodů a závěrečnou část o devět.

V týmu vítězů si hned šestice hráčů připsala alespoň deset bodů. Nejlepším střelcem byl s 20 body Grant, stejnou bilanci měl v děčínském celku Pavel Houška.