Volejbalový magazín

Děčín prohrál v Kolíně o patnáct bodů, ligu vedou Pardubice

Praha - Basketbalisté Děčína si v 9. ligovém kole připsali druhou porážku v sezoně. Jediní přemožitelé mistrovského Nymburku prohráli v Kolíně výrazným rozdílem 57:72. V čele tabulky se udržely Pardubice, které po dramatické koncovce zdolaly USK Praha 65:60. O střelecký rekord ročníku se 35 body postaral Riley Luettgerodt, ani jeho výkon však Ostravě nevynesl výhru v Prostějově.

Ilustrační foto

Kolínský trenér Predrag Benáček označil vítězství nad Děčínem za zasloužené. "Vedli jsme skoro 30 minut a zápas jsme měli pod kontrolou. Utkání vyhrála naše obrana. Dostali jsme jen 57 bodů. To je dobře, protože v posledních dvou zápasech jsme inkasovali přes 100 bodů. Chci poděkovat hráčům, protože dneska bojovali jako o život. Všichni odevzdali maximum," chválil Benáček.

Pardubice nastoupily bez zraněných pivotů Arnolda a Pospíšila a vydřely vítězství nad USK. Neúčast obou opor poznamenala v úvodu hru Pardubic, a protože i hosté se zpočátku střelecky trápili, přinesla první čtvrtina pouhých 15 bodů. Ve druhé čtvrtině se začala sestava domácích více prosazovat a náskok Pardubic se zvýšil až na 12 bodů. Pražané se začali trefovat až ke konci první půle, nicméně domácí stále kontrolovali hru a zdálo se, že utkání bezpečně vyhrají.

Ve čtvrté čtvrtině ale hosté začali potvrzovat, že dovedou střílet trojky, a náskok domácích se rychle tenčil. V 37. minutě šel USK zásluhou Hrubana poprvé do vedení (53:54), posléze Pražané zvýšili odstup až na pět bodů. Jenže už podruhé za sebou vzal osud utkání do svých rukou pardubický Hampton. Spolu s Černoškem snížili na 59:60, a když v 39. minutě rozhodčí odpískali technickou chybu Votroubkovi, dvěma šestkami zajistil domácím vedení 61:60. Hosté v závěrečné minutě už dokázali pardubického ostrostřelce jen faulovat a Hampton chladnokrevně dovedl domácí k pětibodovému vítězství.

Severočeské derby dvou nováčků nejvyšší soutěže rozhodli hosté z Chomutova zlepšeným výkonem v druhé polovině zápasu. V úvodních dvou čtvrtinách si udržovali mírné vedení basketbalisté Ústí nad Labem. Hosté šli poprvé do vedení v 26. minutě a ve čtvrté čtvrtině pak získali rozhodující osmibodový náskok zejména zásluhou Staňka a amerického dua Wright, Lowery, které předčilo své ústecké krajany.

Výsledky 9. kola ligy basketbalistů

Kolín - Děčín 72:57 (14:17, 33:25, 51:41)

Nejvíce bodů: Field 20, Ames 18, Machač 14 - Stria 19, P. Houška 12, Alič 8. Rozhodčí: Hruša, Macela, Znamínko. Trestné hody: 6/4 - 12/7. Fauly: 15:14. Trojky: 6:8.

Levice - Svitavy 86:72 (26:22, 44:35, 59:55)

Nejvíce bodů: Grant 20, Bernard 15, Keller 11, Koštomaj a Štemberger po 10 - George 16, Horák a Meno po 11, Mróz 10. Rozhodčí: Gabara, Vrážel, Komprs. Trestné hody: 22/17 - 24/14. Fauly: 23:23. Trojky: 7:6.

Pardubice - USK Praha 65:60 (8:7, 28:19, 46:37)

Nejvíce bodů: Hampton 16, Muirhead 10, Kotas 9 - Sedmák 16, Hruban 12, Votroubek 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Kapl, Baloun. Trestné hody: 25/17 - 9/6. Fauly: 15:22. Trojky: 4:8.

Prostějov - Ostrava 87:81 (23:20, 44:34, 63:58)

Nejvíce bodů: Smith 20, Cadri-Nicholson 19, Peterson 14, Eitutavičius 10 - Luettgerodt 35, Hughes 25, Gniadek 8. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Jedlička. Trestné hody: 28/17 - 22/18. Fauly: 22:24. Trojky: 6:1.

Plzeň - Opava 81:65 (20:16, 37:27, 54:38)

Nejvíce bodů: Kozlík17, L. Tóth 15, Vrubl 14, Pecka 13 - Blažek 20, Šiřina 14, Dokoupil 10. Rozhodčí: Vyklický, S. Kučera, Milata. Trestné hody: 24/17 - 15/7. Fauly: 21:20. Trojky: 4:10.

Ústí nad Labem - Chomutov 79:86 (22:17, 41:37, 58:62)

Nejvíce bodů: Longmire 23, McFadden 15, T. Hrubý 14, Fohler a Tyrna po 10 - Staněk 23, Wright 22, Lowery 21, Anderson 10. Rozhodčí: Galajda, Vondráček, Kec. Trestné hody: 22/13 - 29/22. fauly: 24:22. Trojky: 2:4.