Kooperativa NBL 2023/2024

Děčín prohrál v derby s Ústím o jediný bod

Praha - Basketbalisté Děčína po šesti vítězstvích za sebou prohráli, v 31. ligovém kole podlehli v Ústí nad Labem o jediný bod 74:75. Přesto stále drží druhou příčku tabulky.

Po vyrovnaném prvním poločase Děčín získal náskok až 16 bodů a kontroloval hru. Jenže následoval tříminutový výpadek a domácí šňůrou 14 bodů srovnali. V závěrečné čtvrtině šel Děčín znovu do vedení, ale poslední minuta patřila ústeckému mužstvu.

Nejtěsnějším rozdílem doma zvítězil i Kolín. Svitavy zdolal 77:76, i když americká hvězda hostů Abercrombie nastřílel 25 bodů. Úvod zápasu se lépe vydařil Svitavám, které v první čtvrtině vedly až o 13 bodů, ale náskok do poločasu ztratily. Dvouciferné vedení posléze naopak získal Kolín a i přes velkou snahu soupeře o obrat už v koncovce výhru udržel.

Vysokoškoláci z USK Praha odehráli s Pardubicemi třetí vyrovnaný zápas, ale neuspěli ani tentokrát. Hosté na Folimance i v oslabení zvládli roli favoritů a zvítězili 80:78, při závěrečné akci rozhodl o jejich výhře Sanders.

Po šesti porážkách se dočkalo výhry poslední Brno, které porazilo Jindřichův Hradec 82:68. Lions předvedli po prohře s USK další nevýrazný výkon, v poslední desetiminutovce dali jen čtrnáct bodů a soupeřovu cestu k vítězství nijak neztížili.

Výsledky 31. kola ligy basketbalistů

Kolín - Svitavy 77:76 (17:23, 36:35, 65:58)

Nejvíce bodů: Chán 18, Bryant 17, Machač 11 - Abercrombie 25, Votroubek 18, Teplý 15. Fauly: 20:23. Trestné hody: 22/14 - 14/11. Trojky: 9:9. Doskoky: 42:38.

Ústí nad Labem - Děčín 75:74 (22:19, 36:38, 57:62)

Nejvíce bodů: Burnatowski 19, Vette 18, Laroche 12 - Tucker a Bosák po 12, Jelínek a Houška po 11. Fauly: 17:21. Trestné hody: 24/18 - 15/9. Trojky: 5:7. Doskoky: 28:41.

USK Praha - Pardubice 78:80 (16:13, 37:36, 60:57)

Nejvíce bodů: Krušič a Feštr po 18, Nikolič 12, Křivánek 11 - Pandula 21, Wall 16, Sanders a Kotas po 13, Kohout 10. Fauly: 16:21. Trestné hody: 21/16 - 13/11. Trojky: 8:7. Doskoky: 30:20.

Brno - Jindřichův Hradec 82:68 (22:19, 41:34, 61:54)

Nejvíce bodů: Prášil 24, Bennett 22, Norwa 9 - Autrey a Robinson po 21, Melski 12. Fauly: 25:27. Trestné hody: 31/19 - 24/18. Trojky: 7:6. Doskoky: 46:29.