HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Děčín otočil severočeské derby s Ústím, Opava si pojistila druhé místo

Nejtěsnějším rozdílem udolali basketbalisté Děčína v severočeském derby Ústí nad Labem a díky vítězství 88:87 zapsali v 9. kole teprve druhý skalp soupeře v aktuálním ligovém ročníku. Hosté, kteří hráli poprvé od konce září, promarnili v poslední čtvrtině třináctibodový náskok. Doma slavila také Opava. Slezané zdolali Pardubice 85:69 a upevnili si druhé místo za mistrovským Nymburkem.

Opava se vrátila do hry vítězně

Opava zvítězila nad Pardubicemi a radovala se pošesté ze sedmi utkání. Nejlepší ligový střelec Jakub Šiřina si připsal double double za 18 bodů a 12 asistencí. O bod víc dal jeho spoluhráč Jan Švandrlík.

Děčínu, jenž v pátek při ligovém restartu po koronavirové pauze podlehl Pardubicím, zařídil vítězství Ondřej Šiška. V závěrečných dvou minutách totiž za stavu 81:87 proměnil dvě trojky a jeden trestný hod. Celkem nasbíral 32 bodů.

Hostům se v prvním poločase zranil pivot Gligorie Rakočevič. Navíc se nedařilo dřívější děčínské opoře Lambu Autreymu, který v létě přestoupil do týmu regionálního rivala. Za 35 minut na hřišti dal 7 bodů.

"Bylo to rozjeté na výhru, ale domácí vsadili v poslední čtvrtině na agresivní obranu, těžké střely a chození za útočným doskokem. Navíc měli Ondru Šišku. Nenašli jsme jediného hráče, který by byl schopen ho ubránit," řekl ústecký kouč Antonín Pištěcký.

Děčínský trenér Tomáš Grepl nebyl navzdory vítězství spokojen. "Po utkání jsem byl na hráče v kabině trochu ostřejší, protože náš výkon byl chvílemi vynikající, ale chvílemi velmi špatný. A to špatné pramenilo z toho, že nebyli koncentrováni na zápas," uvedl Grepl.

Obrat v poslední čtvrtině předvedl také Kolín, jenž udolal Hradec Králové 95:93. Rozhodl koš Davida Machače 36 sekund před koncem. Střelecky táhli vítěze především Adam Číž (28 bodů), Filip Novotný (24) a Lee Skinner (20) – ten měl navíc i 10 doskoků.

V duelu nejhorších týmů soutěže podlehlo Olomoucko doma Svitavám 86:96 a dál má na kontě pouze jednu výhru. Hanákům nepomohlo ani 29 bodů Lukáše Palyzy.