Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Davis si v Utkání hvězd připsal rekordních 52 bodů, Západ si poradil s Východem

New Orleans – Rekordních dvaapadesát bodů a cenu pro nejužitečnějšího hráče si v Utkání hvězd připsal basketbalista domácího New Orleans Pelicans Anthony Davis. Přispěl tak k vítězství Západu nad Východem 192:182.

Anthony Davis (s míčem) v Utkání hvězd
zdroj: Reuters autor: Larry W. Smith

Davis, jenž v lize hraje za New Orleans Pelicans, už před zápasem prohlašoval, že před svými fanoušky bude chtít získat titul nejužitečnějšího hráče. Cenu si nakonec zasloužil 52 body a deseti doskoky. Předchozím střeleckým maximem v All Star Game bylo 42 bodů Wilta Chamberlaina z roku 1962.

"Před zápasem jsem spoluhráčům zdůraznil, že chci tu cenu vyhrát pro tohle úžasné publikum. A kluci opravdu chtěli, abych dal aspoň 50 bodů, a stále mi nahrávali," řekl Davis, který dvacet bodů nastřílel v poslední čtvrtině.

Jeho konkurentem v boji o ocenění byl spoluhráč z výběru Západu Russell Westbrook, jenž za pouhých 19 minut nasbíral 41 bodů a sedm asistencí. Rozehrávač Oklahomy zazářil hlavně ve třetí čtvrtině, kdy nastřílel 12 bodů za 63 sekund.

Diváci byli zvědaví, jestli se Westbrook potká na palubovce s bývalým spoluhráčem Kevinem Durantem, který před sezonou odešel z Oklahomy do Golden State. Na hřišti se spolu ocitli už v průběhu první čtvrtiny a brzy předvedli efektní spolupráci, když si vyměnili míč a Westbrook zasmečoval po Durantově nahození.

"Myslím, že na tom byla vidět krása basketbalu. Tahle akce najednou prolomila ledy. Spoluhráči si z nich hned začali dělat legraci a oba se spolu zasmáli. Byl to hezký moment," prohlásil Steve Kerr, trenér Golden State a západního výběru.

Westbrook s Durantem však spolu nakonec v exhibici odehráli pouze 82 sekund. Nejlepším střelcem Východní konference byl Jannis Antetokunmpo s 30 body, LeBron James přidal 23 bodů a Kyrie Irving 22 bodů se 14 asistencemi. Celkem v utkání padlo 374 bodů, což je také nové střelecké maximum All Star Game.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy