Volejbalový magazín

Další prohru Washingtonu neodvrátil ani Veselý

San Antonio - Jan Veselý se poprvé v sezoně NBA zapsal mezi střelce. Jako první náhradník odehrál přes 21 minut s bilancí šesti doskoků a dvou bodů, Washingtonu ale k výhře nepomohl. Wizards prohráli v San Antoniu 79:92 a se dvěma výhrami z osmi zápasů mají nejhorší bilanci ve Východní konferenci. Spurs vyhráli pošesté za sebou a vedou Západní konferenci.

Český reprezentant za 21 minut a 40 vteřin na hřišti proměnil jeden střelecký pokus ze čtyř, doskočil šest míčů a přidal po jedné asistenci a zisku. Byl to jeho teprve druhý start v sezoně, v úterý zasáhl do posledních desítek sekund utkání proti Dallasu.

Wizards na texaské půdě nezvítězili už 14 let. Tentokrát v první půli prohrávali až o 19 bodů, a přestože se ve třetí části dokázali přiblížit na tříbodový rozdíl, černou sérii neukončili. Hosté potom netrefili deset střel v řadě a Spurs už do konce zápasu drželi dvouciferný náskok.

Utah konečně vyhrál, Houston podlehl Sixers

Jako poslední tým v NBA se dočkal výhry Utah, který porazil 111:105 New Orleans. Tři hráči Jazz dali přes 20 bodů, nejvíce rozehrávač Gordon Hayward 27, jenž přidal i 10 asistencí.

Bodově nejbohatší zápas středečního programu se hrál ve Filadelfii, kde domácí Sixers porazili Houston 123:117 po prodloužení. James Anderson k tomu přispěl osobním rekordem v podobě 36 bodů, jeho spoluhráč Tony Wroten při premiéře v základní sestavě dosáhl na první triple double v kariéře (18 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků), což se v NBA nikomu nepovedlo od sezony 1970/1971. Houstonu nepomohlo ani 34 bodů a 12 asistencí Jeremyho Lina, který devíti trojkami vyrovnal klubový rekord.

Jen o jednu trojku méně dal rozehrávač Orlanda Arron Afflalo a s 36 body zaznamenal osobní maximum. Zejména jeho zásluhou Magic porazili Milwaukee 94:91.

Ve šlágru Západní konference si Los Angeles Clippers poradili s Oklahomou 111:103. K výhře domácího týmu pomohl Blake Griffin 22 body a 12 doskoky, Chris Paul přidal 14 bodů a 16 asistencí. Druhé porážce Oklahomy v sezoně nezabránil ani výkon Kevina Duranta, který nastřílel 33 bodů a přidal 10 asistencí.

Výsledky

Atlanta - New York 91:95, Boston - Charlotte 83:89, Denver - LA Lakers 111:99, LA Clippers - Oklahoma City 111:103, Memphis - Toronto 87:103, Minnesota - Cleveland 124:95, Orlando - Milwaukee 94:91, Philadelphia - Houston 123:117 po prodl., Portland - Phoenix 90:89, Sacramento - Brooklyn 107:86, San Antonio - Washington 92:79, Utah - New Orleans 111:105.