TCL V Repre

Dallas ukončil desetizápasovou vítěznou sérii Lakers, Clippers znovu nastříleli 150 bodů

Basketbalisté Los Angeles Lakers v NBA doma prohráli 100:114 s Dallasem a po deseti vítězstvích za sebou našli přemožitele. Nadále zůstávají na prvním místě celé soutěže, ale nyní se o něj dělí s Milwaukee. Dallas je čtvrtý na Západě.

Utkání LA Lakers - Dallas
zdroj: USA Today Sports autor: Gary A. Vasquez

První půle patřila Lakers, kteří si už v úvodní čtvrtině vybudovali náskok 10 bodů. Jenže do druhého poločasu měli Mavericks výborný nástup, šňůrou 28:5 získali zápas pod kontrolu a už ho nepustili.

Během této fáze dal 11 bodů dvacetiletý slovinský talent Luka Dončič, který se přitom do té doby spíše trápil. Po změně stran dal ale 21 ze svých 27 bodů, k tomu přidal devět doskoků a 10 asistencí a opět tak sahal po triple double.

Výrazně mu k výhře pomohl i náhradník Delon Wright, který zaznamenal 17 bodů a devět asistencí. Lakers naopak nestačilo ani 27 bodů Anthonyho Davise a 25 bodů LeBrona Jamese.

"Přesvědčili jsme se, že jsme schopni porážet týmy i té nejvyšší úrovně. Teď to musíme potvrzovat pravidelně," řekl Kristaps Porzingis, který přispěl Dallasu 15 body.

"Měli jsme opravdu dobrý den. Ve druhé půli jsme předvedli jednu z nejlepších našich obran," dodal kouč Rick Carlisle.

Miami ještě 97 sekund před koncem utkání s Brooklynem prohrávalo o sedm bodů, nakonec ale slavilo výhru 109:106 díky závěrečné šňůře 10:0.

Nejprve dal koš s faulem Goran Dragič, pak proměnil pět trestných hodů Jimmy Butler a výhru potvrdil dalšími trestnými hody Justise Winslow.

Miami tak drží na Východě třetí příčku před Bostonem, který má po výhře 113:104 nad New Yorkem shodnou bilanci.

Druhé je o výhru před nimi Toronto, které přehrálo Utah 130:110 i díky 35 bodům Pascala Siakama.

Raptors k výhře pomohl zápis do historie: v poločase měli největší náskok v klubových dějinách 77:37, tedy o 40 bodů. Byl to osmý největší rozdíl mezi týmy v poločase v historii NBA.

Pro Utah je to naopak nejhorší poločas. "Hráli jsme příšerně. Naše soustředění na zápas musí být mnohem lepší," zlobil se trenér Utahu Quin Snyder.

"Nikdy jsem si nemyslel, že v poločase někdy povedeme o 40 bodů," dodal rozehrávač Toronta Fred VanVleet, autor 21 bodů a 11 asistencí.

Jasný zápas se hrál i v Detroitu, kde domácí přehráli San Antonio 132:98. Christian Wood k tomu pomohl osobním rekordem 28 body.

Velká přestřelka se odehrála na hřišti Los Angeles Clippers, kteří porazili Washington 150:125. Kawhi Leonard zaznamenal v dresu domácích 34 bodů, Paul George přidal 31 bodů.

Už podruhé v sezoně Clippers dokázali dát za zápas 150 bodů a potřetí se dostali přes 140 bodů.

Výsledky nedělních zápasů NBA:

Brooklyn - Miami 106:109, Detroit - San Antonio 132:98, LA Clippers - Washington 150:125, LA Lakers - Dallas 100:114, Minnesota - Memphis 107:115, New Orleans - Oklahoma City 104:107, New York - Boston 104:113, Orlando - Golden State 100:96, Toronto - Utah 130:110.