Volejbalový magazín

Curry nastřílel 36 bodů a Golden State ovládl šlágr s Milwaukee

Basketbalisté Golden State si v sobotním šlágru NBA poradili s nejlepším týmem ligy Milwaukee 125:116 po prodloužení. Hvězdný Stephen Curry přispěl 36 body včetně šesti trojek a zvládl také klíčový blok na konci čtvrté čtvrtiny. Napínavý duel v Atlantě vyhrál Boston, který i díky 34 bodům, 15 doskokům a šesti finálním přihrávkám křídelníka Jaysona Tatuma zvítězil 134:125.

Stephen Curry
zdroj: ČTK/AP autor: Jeff Chiu

Curry v prvním domácím utkání po návratu z rekonvalescence nastřílel 22 bodů ve čtvrté čtvrtině a prodloužení. Devatenáct sekund před koncem čtvrté části proměnil vyrovnávací trojkový pokus a pak 2,2 sekundy před sirénou zablokoval potenciálně vítězný nájezd Jrua Holidaye. V nastaveném čase sice Bucks proměnili první střelu, Warriors ale odpověděli devíti body v řadě a výhru uhájili. Currymu sekundovali Klay Thompson s 22 body a Donte DiVincenzo s 20 body a 10 doskoky.

"Skvělý zápas. Dokázali jsme být konkurenceschopní po celou dobu," pochvaloval si kouč vítězů Steve Kerr.

Milwaukee, které opět nastoupilo bez Janise Adetokunba a utrpělo teprve druhou porážku z 21 duelů od 21. ledna, vedli Khris Middleton a Brook Lopez s 19 body, Holiday dal o jeden méně.

Druhý tým Východní konference Boston nasázel Atlantě dvacet trojek. Vedle Tatuma byl lídrem Celtics i Jaylen Brown, autor 24 bodů. "Hráli jsme na úrovni, na které jsme měli. Vždy, když bylo potřeba, jsme odpověděli," uvedl Tatum. Atlantě nestačilo 35 bodů a 13 finálních přihrávek rozehrávače Traeho Younga.

V boji na dálku o druhé místo v Západní konferenci Sacramento zvítězilo ve Phoenixu 128:119 a Memphis porazil 112:108 Dallas. Oba úspěšné týmy mají bilanci 40-26 a náskok tří výher před Phoenixem. Dallas i bez Luky Dončiče nebo Kyrieho Irvinga nebyl v Memphisu daleko od vítězství, ale klíčovou poslední čtvrtinu Mavericks prohráli 25:35.

Ani 38 bodů Jimmyho Butlera nestačilo Miami ve floridském derby, ve kterém Heat podlehli Orlandu 114:126 po prodloužení. Magic vedl Wendell Carter Jr. s 27 body a 11 doskoky. Los Angeles Clippers naopak 38 bodů Kawhiho Leonarda výrazně pomohlo k výhře 106:95 nad New Yorkem.

NBA:

Atlanta - Boston 125:134, Charlotte - Utah 111:119, Detroit - Indiana 115:121, Golden State - Milwaukee 125:116 po prodl., Houston - Chicago 111:119, LA Clippers - New York 106:95, Memphis - Dallas 112:108, New Orleans - Oklahoma City 96:110, Orlando - Miami 126:114 po prodl., Phoenix - Sacramento 119:128.