58. Rally Šumava Klatovy

Cleveland počtvrté porazil Indianu a jako první postoupil do čtvrtfinále

Indianapolis (USA) – Prvním postupujícím do čtvrtfinále NBA jsou hráči Clevelandu. Po čtvrté výhře nad Indianou (106:102) celou sérii vyhráli jednoznačně 4:0. K postupu mají blízko i basketbalisté Houstonu, kteří po vítězství nad Oklahomou (113:109) vedou 3:1 na zápasy. Boston dokázal vyrovnat sérii s Chicagem na 2:2, totéž se povedlo i Utahu proti Los Angeles Clippers.

Radost hráčů Clevelandu
zdroj: Reuters

Indiana měla mírně navrch pouze v první čtvrtině, poté převzali kontrolu nad utkáním Cavaliers, kteří ještě v úvodu poslední části vedli dvouciferným rozdílem. Pacers následně předvedli šňůru 19:4, po níž šli do vedení 102:100. Jenže LeBron James trojkou strhl vedení na stranu Clevelandu a domácí už se za celou poslední minutu nezmohli na odpověď.

James vedl hosty s 33 body a 10 doskoky, Kyrie Irving přidal 28 bodů, posledním dvouciferným střelcem Cavaliers byl Deron Williams s 14 body. Nepadalo to Kevinu Loveovi, který k 16 doskokům připojil jen pět bodů, když trefil pouze dvě ze třinácti střel z pole. Nejlepším střelcem Indiany byl s 22 body Lance Stephenson, dvacet bodů nastřílel Myles Turner.

Hráči Oklahomy měli většinu čtvrtého zápasu s Houstonem navrch a vedli až o čtrnáct bodů, jenže Rockets náramně vyšla poslední čtvrtina, kterou vyhráli 40:32. Hvězdou utkání byl hostující brazilský pivot Nené, který proměnil všech dvanáct pokusů z pole a dostal se na 28 bodů a 10 doskoků.

Nené byl jedním z pouhých tří náhradníků Rockets, kteří zasáhli do hry. Ale i zbylým dvěma se velmi dařilo. Lou Williams s Ericem Gordonem totiž nastříleli po 18 bodech, takže lavička Houstonu přestřílela tu domácí 64:22. James Harden se tak nemusel tolik tlačit do skórování, takže k osmi asistencím a sedmi doskokům přidal "jen" šestnáct bodů.

V sérii mezi Bostonem a Chicagem stále platí nevýhoda domácího prostředí. Celtics tentokrát slavili vítězství 104:95, když v první půli vedli až o 20 bodů. Domácí Bulls zabrali ve třetí čtvrtině a na chvíli se dostali do vedení 65:63, ale pak Isaiah Thomas nastřílel 17 ze svých 33 bodů a dovedl Celtics k výhře. Bulls nestačilo 33 bodů a 9 asistencí Jimmyho Butlera.

Do sestavy Utahu se vrátil francouzský pivot Rudy Gobert, který 15 body a 13 doskoky přispěl k vítězství 105:98. Clippers bude chybět až do konce sezony Blake Griffin, i bez něho ještě sedm minut před koncem vedli 87:80. Závěr však patřil domácím, o jejichž body se postaral hlavně Joe Johnson (28). Další náhradníci Rodney Hood přidal 18 bodů a o jeden méně Derrick Favors.

1. kolo play-off NBA:

Východní konference - 4. zápasy:

Indiana - Cleveland 102:106, konečný stav série 0:4; Chicago - Boston 95:104, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápasy:

Oklahoma City - Houston 109:113, stav série 1:3; Utah - LA Clippers 105:98, stav série 2:2.