Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k MS 2024

Chtěl bych mít tým v Las Vegas, vzkázal šéfovi NBA James

Velké plány měl vždy na hřišti i mimo něj. A o jeden nový se nebojí hlasitě si říct. Čtyřnásobný šampion NBA LeBron James by rád vybudoval klub zámořské basketbalové ligy v Las Vegas. Po přípravném utkání s Los Angeles Lakers ve městě hazardu oslovil na dálku komisionáře soutěže Adama Silvera.

LeBron James
zdroj: Reuters autor: Jayne Kamin-Oncea

"Jednou bych tady rád měl tým. Bylo by to úžasné. Vím, že Adam je teď v Abú Dhabí, ale nejspíš i tam čte všechno, co hráči NBA řeknou. Takže, chtěl bych tu mít tým, Adame. Díky," řekl James na tiskové konferenci po utkání, v němž během 17 minut na hřišti nastřílel 23 bodů. Lakers však podlehli Phoenixu 115:119.

O své touze mít klub NBA v Las Vegas promluvil James poprvé v létě. Sedmatřicetiletý bývalý hráč Clevelandu a Miami je jedním ze tří dolarových miliardářů mezi sportovci. Mimo jiné je spolumajitelem fotbalového Liverpoolu a baseballového klubu Boston Red Sox.

Silver během červnového finále NBA uvedl, že rozšíření soutěže momentálně není na programu dne. Při konkrétním dotazu na Las Vegas a Seattle, kde se liga hrála do roku 2008, obě lokality vychválil. "Las Vegas při naší letní lize ukazuje, že je skvělým sportovním místem," uvedl.

Na prodej by brzy měli být Phoenix Suns, jejichž majitel Robert Sarver dostal nedávno od NBA roční distanc za nevhodné chování na pracovišti a rozhodl se klubu zbavit. Podle ESPN se očekává, že transakce bude za rekordní cenu. Za dosud nejvyšší částku se prodali Brooklyn Nets, kteří v roce 2019 stáli 2,25 miliardy dolarů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články