SKKP Handball Brno - HCB Karviná

Chicago ukončilo sérii porážek. Satoranský k tomu pomohl sedmi body

Po třech porážkách v řadě basketbalisté Chicaga v NBA zase zabrali. Na domácí palubovce Bulls tentokrát vybudovaný náskok neztratili, Atlantu přehráli 136:102 a přidali do tabulky devátou výhru v sezoně. Český reprezentační rozehrávač Tomáš Satoranský k triumfu přispěl sedmi body, dvěma doskoky, třemi asistencemi a ziskem. Hlavní hvězdou utkání byl domácí Zach LaVine, autor 35 bodů.

Tomáš Satoranský
zdroj: ČTK/AP/ autor: David Banks

"Cítím se skvěle. Takové vítězství jsme potřebovali," řekl čtyřiadvacetiletý LaVine. "Jsem rád, že jsme tentokrát nepolevili a pořád do nich šli naplno, abychom nepřipustili, že se do zápasu vrátí. Zahráli jsme prostě dobře po celých 48 minut."

Chicago se dostalo podruhé v utkání do vedení 73 sekund před koncem první čtvrtiny a už ho nepustilo. Rozhodující náskok si svěřenci kouče Jima Boylena vytvořili před poločasovou přestávkou. Druhou dvanáctiminutovku zakončili sérií 10:0 a měli k dobru čtrnáctibodový náskok, který ve zbytku zápasu narostl až na 36 bodů.

Bulls ovládli všechny čtvrtiny, a to přesto, že tu poslední už hráli prakticky jen náhradníci. I proto Satoranský strávil na hřišti necelých 24 minut. Trefil tři z pěti střel z pole, neminul svou jedinou trojku a mrzet ho mohly jen tři ztráty.

Posledních 14 minut zápasu na lavičce odpočíval i LaVine, který trefil všech sedm trojkových pokusů a úspěšnost střelby z pole udržel na 75 procentech. "Zachův přínos byl dnes neskutečný. Chce být skvělým hráčem a pracuje na tom," ocenil svého svěřence Boylen.

"Konečně jsme si mohli i trochu odpočinout, takových zápasů bych si přál víc," řekl LaVine po nejvyšší výhře Chicaga od dubna 2017. "Konečně jsme zahráli tak, jak bychom hrát chtěli pořád. Snad se nám podaří takhle přidat i další vítězství," dodal.

Výprava Atlanty dorazila do hotelu v Chicagu až ve tři ráno před zápasem, protože se přesouvala z Miami, kde prohrála 121:135 až po prodloužení. Druhý zápas ve dvou dnech tým nezvládl. Trae Young zaznamenal 15 bodů a 13 asistencí, Alex Len přidal 17 a nováček Cam Reddish 16 bodů.

Kawhi Leonard se vrátil do Toronta, kde se mu od fanoušků dostalo vřelého přivítání. Při slavnostním ceremoniálu před utkáním převzal z rukou bývalého spoluhráče Kylea Lowryho mistrovský prsten pro vítěze play-off z minulé sezony a s LA Clippers pak na palubovce obhájců titulu zvítězil 112:92. K výhře nad svým bývalým týmem přispěl 23 body.

Nejlepším střelcem středečního programu byl James Harden. K výhře Houstonu 116:110 v Clevelandu přispěl 55 body, 20 z nich dal v závěrečné čtvrtině.

LeBron James předvedl šestý triple double v sezoně (25 bodů, 11 doskoků a deset asistencí) a pomohl LA Lakers k vylepšení bilance na 22 výher a tři porážky, což je nejlepší týmový start do sezony od roku 1985. Lakers vyhráli 96:87 v Orlandu, o první místo v NBA se ale musejí dál dělit s Milwaukee. Bucks vybojovali 16. výhru za sebou proti New Orleans, které porazili 127:112.

Výsledky NBA:

Chicago - Atlanta 136:102 (za domácí Satoranský 7 bodů, 3 asistence, 2 doskoky), Brooklyn - Charlotte 108:113, Cleveland - Houston 110:116, Indiana - Boston 122:117, Milwaukee - New Orleans 127:112, Minnesota - Utah 116:127, Orlando - LA Lakers 87:96, Phoenix - Memphis 108:115, Sacramento - Oklahoma City 94:93, Toronto - LA Clippers 92:112, Golden State - New York 122:124 po prodl.