Sokolský zpravodaj

Čeští basketbalisté podlehli pořadateli ME Litvě 73:94

Klajpeda (Litva) – Čeští basketbalisté prohráli přípravné utkání na palubovce pořadatele blížícího se mistrovství Evropy Litvy 73:94. Svěřenci Pavla Budínského ve třetím testu před odvetnou částí kvalifikačního bloku poprvé prohráli v normální hrací době, z předchozího dvojzápasu s Kanadou měli na kontě porážku po prodloužení (83:89) a vítězství (81:68). V příštím týdnu se český tým představí ještě dvakrát v Estonsku.

Proti favoritovi si české mužstvo užilo pouze v úvodu chvilku ve vedení poté, co Pavel Houška trojkou otočil skóre na 12:10. Pak už se drželi mírně vpředu domácí; ve třetí čtvrtině jejich náskok vyšplhal až na 18 bodů (62:44), ale v úvodu poslední části už to bylo po trojce Luboše Bartoně zase jen o sedm (73:66). Závěrečných sedm minut ale domácí ovládli poměrem 21:7.

Nejlepším českým střelcem byl Houška s 16 body, z nichž 14 dal do poločasové přestávky. Domácí Jonas Valančiunas dal 20 bodů.

Litva - Česká republika 94:73 (24:16, 45:39, 69:60)

Nejvíce bodů: Valančiunas 26, Petravičius 12, Motiejunas 11 - P. Houška 16, Pomikálek a Švrdlík po 12.