Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Češky vstoupí do kvalifikace ME proti Němkám a poté se utkají s Řekyněmi

Do kvalifikace mistrovství Evropy 2025 vstoupí české basketbalistky ve čtvrtek 9. listopadu doma proti Německu a o tři dny později se představí v Řecku. Rozhodl o tom los ve švýcarském Miesu. V případě skupiny I, kterou spolu s Českem tvoří další tři pořadatelé finálového turnaje, se jednalo jen o pořadí duelů, protože postup mají jistý a kvalifikaci budou hrát jako přípravu.

Emma Čechová
zdroj: FIBA

Němkám mohou v jediném kvalifikačním okně nadcházející sezony svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové oplatit porážku 69:71 po prodloužení z červnového duelu o 5. až 8. místo na ME v Lublani, která je připravila o postup do kvalifikace o olympijské hry v příštím roce v Paříži. S Řeckem se Češky utkaly na stejném turnaji v základní skupině v Tel Avivu a vyhrály 79:76.

Další duely jsou naplánovány až o rok později. V roce 2024 se Češky představí 7. listopadu v Itálii a o tři dny později v Německu. Doma pak budou 6. února 2025 hostit Řecko a tři dny nato Itálii. Také s Italkami hrály na posledním ME a vyhrály 61:58.

Mistrovství Evropy v roce 2025 se uskuteční od 19. do 29. června. Jisté je, že v Česku se bude hrát základní skupina v Brně, v Německu v Hamburku a turnaj vyvrcholí zápasy play-off v Athénách.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články