Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Český basketbalový potěr si zahraje juniorskou NBA

Praha – V pražské hale Královka byl rozlosován první ročník české juniorské NBA. Na 30 základních škol z celé České republiky sehraje v příštích dvou měsících ligu podobnou nejlepší americké soutěži.

Je nám líto, video expirovalo.
V Česku startuje juniorská NBA

Na slavnostním draftu došlo k rozlosování 30 základních škol, které budou reprezentovat 30 týmů opravdové NBA a zápasy budou hrát pod jejich logem. Kupříkladu základní škola Sirotkova z Brna bude vystupovat pod značkou Washingtonu Wizards Tomáše Satoranského. V Praze, Plzni, Opavě, Litoměřicích, Písku, Pardubicích nebo Klatovech se uskuteční souboje mezi Golden State Warriors, Utah Jazz, Boston Celtics, New York Knicks a dalšími kluby ze zámoří.

Patronem prvního ročníku v České republice se stal druhý Čech v NBA Jiří Welsch. "Kdyby se něco takového poštěstilo mně v takovémhle věku 10 nebo 11 let, byla by to úžasná příležitost. Doufám, že to vidí i děti, které se toho projektu zúčastní," uvedl.

Děti dostat do pohybu

"Je to něco, co dává smysl. Není to akce zaměřená na to, najít nového Jirku Welsche, Jirku Zídka, Jana Veselého a Tomáše Satoranského, ale hlavně dostat do pohybu další děti a zapojit do toho školy," řekl Welsch. "A také touto nejprestižnější basketbalovou značkou dát dětem do života sen a motivaci, aby v něčem byli nejlepší, jako tomu bylo u mě."

Školy jsou rozděleny do divizí a konferencí přesně podle toho, jak se hraje v zámořské soutěži. Projekt je zaměřený na děti ve věku 10 a 11 let. Na souboje ve skupině navážou konferenční finále a soutěž vyvrcholí prosincovým turnajem Final Four.

Soutěž se rozjíždí velmi rychle – už ve čtvrtek 13. října se v hale Folimanka odehraje první hrací den pro divizi Praha a Středočeský kraj.

Juniorská NBA se ve světě koná třetím rokem. Letos se uskuteční ve 22 zemích. V Evropě už se hrála v Itálii, Litvě, Švédsku, Anglii, Turecku, Rusku, Gruzii, Srbsku a Španělsku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články