Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

České basketbalistky zakončí přípravný turnaj soubojem s Maďarskem

Hradec Králové – Fortuna Arena hostí od pátku přípravný turnaj basketbalistek. Do východních Čech se sjely kromě dvou českých národních týmů - "áčka" a výběru do 20 let - také reprezentace Rumunska a Maďarska. Právě s Maďarkami zakončí svěřenkyně Ivana Beneše své účinkování na turnaji, který je pro české družstvo jednou ze zastávek v přípravě na domácí mistrovství Evropy v příštím roce. Přímý přenos utkání Česko - Maďarsko sledujte od 12:00 na ČT sport a na našem webu.

České basketbalistky
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Pro tým trenéra Ivana Beneše jde o první zápasy na domácí půdě po více než roce. Oba dosavadní zápasy na královehradeckém turnaji jeho svěřenkyně vyhrály, a jelikož i Maďarky svým soupeřkám nedaly šanci, čeká diváky bitva o první místo.

České reprezentantky hrály poslední mezistátní zápasy v květnu na turnaji v Číně. Nyní se snaží ukázat výkonnostní vzestup. A to i přesto, že vedle tradičních reprezentantek nefigurují v týmu ani dvě nové opory Tereza Vyoralová a Julia Reisingerová.

"Když se podívám zpětně na turnaj v Číně, tak jsme podávali velice dobré výkony i proti dvěma družstvům, která se budou účastnit olympijské kvalifikace. Doufám, že na to navážeme, i když se tým zase trochu obměnil. Přišli jsme o Terku Vyoralovou a Julie Reisingerová je s reprezentací do 18 let. To byly naše dvě tahounky. Věřím ale, že Alena Hanušová a ostatní zkušené hráčky tým potáhnou a budeme předvádět výkony podobné těm v Číně," řekl Beneš.

Reprezentační trenér Ivan Beneš
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Turnaj slouží také jako důležitá generálka před evropským šampionátem 2017, jehož dějištěm bude právě hradecká Fortuna Arena. Organizátoři si halu testují, aby vychytali všechny nedostatky a za rok vše proběhlo bez problémů. Poznání haly, ve které se běžně basketbal nehraje, je ale důležité i pro tým, před nímž stojí nelehký úkol. Nalákat s ročním předstihem publikum do ochozů. 

"Je to výborná příležitost, kterou nám federace umožnila. Směrem k příštímu roku je to určitě výhodné. Aréna nás za rok v červnu ničím nepřekvapí, půjdeme už do známého, když tu budeme mít už něco odehráno a odtrénováno," dodal Beneš.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy