Následuje
Panorama

České basketbalistky v přípravě prohrály s Austrálií

Brno - České basketbalistky prohrály v Brně v prvním ze dvou přípravných zápasů před mistrovstvím Evropy s Austrálií rozdílem pětadvaceti bodů 58:83. O výsledku rozhodl už začátek zápasu, ve kterém Australanky i bez svých největších opor získaly snadno patnáctibodový náskok. V dalším průběhu se sice výkon českých hráček zlepšil, na zvrat ale rozhodně nemohly pomýšlet.

V českém týmu také chyběly hlavní opory Jana Veselá a Petra Kulichová, které nechal trenér Milan Veverka odpočívat a zařadí je až do úterní odvety. V sestavě nebyla ani Kateřina Elhotová, která odpočívá kvůli problémům s bolestmi zad a v tomto týdnu ještě skládá maturitní zkoušku.

"Zřejmě měly naše hráčky v úvodu až příliš velký respekt z toho, že hrají proti Austrálii," zhodnotil bodový propad v úvodu zápasu trenér Veverka. České hráčky chybovaly v obraně, nechávaly soupeřkám hodně prostoru ke střelbě a vůbec nezvládly podkošové doskakování. Získaly pouhých 15 míčů, naopak hbité Australanky jich získaly 53.    

V prvním poločase se dařilo pouze Kateřině Zohnové. Po změně stran se rozehrála Eva Vítečková, která ve druhém poločase nastřílela všech 16 bodů. Odveta je na programu v úterý v 18:00 opět v hale Rosnička.

Český tým bude hrát na evropském šampionátu bez Večeřové

Trenér českých basketbalistek se musí na červnovém mistrovství Evropy v Lotyšsku obejít bez pivotky Ivany Večeřové, která musela kvůli vleklým bolestem paty i po usilovné léčbě svou účast v týmu oželet. Česká reprezentace tak ztratila po Haně Horákové, která požádala o letní odpočinek, další hlavní oporu. Hned po sezoně navíc ukončila aktivní kariéru další opora Michaela Ferančíková.    

"Bohužel léčba Večeřové nedopadla podle našich představ. Navzdory úsilí lékařů se nepodařilo dát Večeřovou zdravotně dohromady tak, aby mohla odvést plnohodnotný výkon," musel zklamaně konstatovat Milan Veverka.    

Večeřová se byla podívat na dnešní utkání českých reprezentantek proti Austrálii v Brně. "Mrzí mě, že nebudu moci startovat. Hrát s bolestmi by nemělo smysl, neboť bych nemohla podat výkony, které se ode mě očekávají. Navíc jsem dlouho nehrála, netrénovala a ani neběhala, takže by pauza byla hodně znát. Věřím ale, že se uzdravím natolik, abych mohla hrát za rok na mistrovství světa v České republice," řekla Večeřová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy